שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דו"ח המבקר 2010
מבקר המדינה 2010

דו"ח המבקר: ליקויים בהתנהלות שליחי המדינה בניו יורק

משרד החוץ אישר לילדי השליחים לימודים בבי"ס פרטיים בעלות של עד 30 אלף דולר בשנה, ועבור הקונסול הכללי נשכרה דירת שרד בשכ"ד גבוה

נעמה סיקולר 16:0011.05.10

דו"ח מבקר המדינה מוצא ליקויים בהתנהלות של נציגויות ישראל בניו יורק בתחומים של מינהל וכספים. המבקר קובע כי ככלל מתנהלות שתי הנציגויות בניו יורק (הקונסוליה הכללית והנציגות ליד האו"ם) בצורה תקינה אולם עליהן לתקן מספר ליקויים בתפקודן. בין הליקויים גם כאלה הקשורים להטבות

חריגות לעובדים.

 

לכתבות נוספות מדו"ח מבקר המדינה 2010 לחצו כאן

 

כך למשל אישר משרד החוץ למרבית ילדי השליחים לימודים בבתי ספר פרטיים בסכום מירבי של עשרת אלפים עד שלושים אלף דולר בשנה למרות שניתן ללמוד בבתי ספר ציבוריים שרמתם טובה ואינם דורשים תשלום.

 

בנוסף עבור הקונסול הכללי שכר משרד החוץ דירת שרד בשכר דירה הגבוה פי שניים ויותר משכר הדירה עבור שתי דירות שרד אחרות של בעלי תפקידים בכירים באזור מנהטן.

 

לקונסוליה ולנציגות באו"ם הוקצו בתקן 6 משרות להעסקת עובדי משק בית בבתיהם של ראשי הנציגויות, סגן השגרירה לאו"ם קיבל 1.75 משרות לעבודות ניקיון, יותר מפי שלושה מהתקנון, וקצין המינהלה של הקונסוליה לא פיקח על אופן ניהול החנות הפטורה ממסים.

 

המבקר גם קובע כי מקצת השליחים לא עברו מסלול הכשרה והדרכה או שעברו מסלול הכשרה חלקי, כי לכמה מהשליחים לא היה ניסיון קודם מתאים לתפקיד וכי שיעור קצובת הייצוג המשולמת לשליחים בכל חודש נקבע על פי הדרג של העובדים, בלי להתחשב בסוג התפקיד ובהיקף האירוח המתחייב. גם הדיווח על הוצאות הייצוג נמצא ככזה שאינו מפורט דיו.

 

יוסי לוי דובר משרד החוץ מסר בתגובה: "משרד החוץ מתייחס בהערכה רבה וברצינות מלאה לדו"ח המבקר ופועל ליישום את מסקנותיו במהירות הגדולה ביותר. חלק מהמלצות ומסקנות המבקר כבר יושם במהלך תהליך הבדיקה והשאר ייושם בזמן הקרוב ביותר. משרד החוץ מקפיד על שמירה מירבית על חוקי המדינה והוראותיו הפנימיות ומחנך את עובדיו למצוינות ולניקיון כפיים ללא שום סייג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x