שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דו"ח המבקר 2010
מבקר המדינה 2010

מבקר המדינה: ליקויים בטיפול בניצולי השואה ובסיוע הניתן להם

לינדנשטראוס: "חל שיפור ניכר בסיוע הניתן לניצולי השואה, עם זאת חלק מהפעולות עדיין מתבצעות באטיות ובאופן לא ממוקד"

תומר אביטל 16:0011.05.10

"חלק מהפעולות הננקטות לטובת ניצולי השואה עדיין מתבצעות באטיות ובאופן לא ממוקד והדבר גורם לניצולי השואה נזק של ממש", קובע מבקר המדינה בדו"ח הביקורת.

 

לכתבות נוספות מדו"ח מבקר המדינה 2010 לחצו כאן

 

בשנה האחרונה חזר המבקר לבדוק את הליקויים החמורים שמצא

ברשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר, באוגוסט 2007. מאז, מציין המבקר, חל שיפור ניכר בסיוע הניתן לניצולי השואה - הוגדל שיעור הזכאים לגמלה וסכום הגמלה וסל השירותים, הוקם מרכז מידע ובוצעו פעולות שנועדו לסייע לניצולים במיצוי זכויותיהם. "עם זאת", מלין המבקר, "עדיין נמצאו ליקויים בטיפול בניצולי השואה ובסיוע הניתן להם". כך, עקב הטמעת מערכת ממוחשבת חדשה, הזניחה הרשות תביעות של כ-7,144 ניצולים שהגישו תביעות לפני שנים רבות. "חלק מהם", מדגיש המבקר, "אף הלך לעולמם לפני שהסתיים הטיפול בפנייתם". בין הסיבות – הרשות אינה מרכזת נתונים על התיקים הפתוחים. באפריל 2009, חיו בישראל כ-243,000 ניצולי שואה.

 

בנוסף, הקמת מרכז המידע הארצי לניצולי השואה לצורך סיוע במיצוי זכויותיהם הושלמה רק שנה ושלושה חודשים לאחר שהחליטה הממשלה להקימו - פרק זמן זה ארוך מהנדרש בהתחשב בגילם ובמצבם הבריאותי של הניצולים. המרכז טיפל בפניותיהם של רק כ-6,000 מבין כ-35,000 הניצולים שנעזרו בשירותיו.

 

"אוכלוסיית ניצולי השואה בישראל מתמעטת מדי שנה בשנה", מזכיר המבקר,"הדבר מחייב את רשויות המדינה לפעול ביתר שאת וללא שהות לטובת הניצולים בשנים שעוד נותרו להם לחיות, על מנת שהם יוכלו למצות את הזכויות שהוקנו להם על פי חוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x