$
משפט

ביהמ"ש: מיכה שטרית ישלם להד ארצי כ-100 אלף דולר

בין הזמר לחברת התקליטים התנהל במשך 7 שנים סכסוך כספי. הד ארצי טענה כי שטרית פעל בניגוד להסכמים עמה

מארק שון 18:1510.05.10
סכסוך בן 7 שנים בין הד ארצי למיכה שטרית הסתיים אתמול (א') בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, בחיובו של שטרית לשלם להד ארצי כ-100 אלף דולר. תיק זה נדון במקביל לסכסוך של הד ארצי עם כל חברי להקת "החברים של נטשה", ושני התיקים לא קשורים.

 

בסוף שנות ה-90 ותחילת שנת 2000
נחתמו בין הד ארצי לשטרית (וחברה בבעלותו, תן סי.די.) מספר הסכמים, בין היתר, הסכם להפצת תקליטו של עמיר בניון והסכם "אמן בית" לפיו יקליט שטרית את תקליטיו באופן בלעדי בהד ארצי. על פי הסיכום שטרית היה אמור להוציא עוד 2 תקליטים, ועל סמך כל ההסכמים הללו קיבל תגמולים ומענקים בגובה מאות אלפי שקלים.

 

במהלך תחילת שנות ה-90 הוציא שטרית את האלבום "מסמרים ונוצות", ולאחר מכן עשה הפסקה ארוכה, וטען כי היה ב"תקופת יובש מקצועי". מנגד טענה הד ארצי כי באותן שנים ( 2003-2000) שטרית פעל במסגרות רבות מחוץ להד ארצי: סבב הופעות של "החברים של נטאשה", הפקת אלבום לאריק איינשטיין והשתתפות בפסטיבל הפסנתר.

 

בשנת 2003 הגישה הד ארצי תביעה בגובה 1.1 מיליון שקל. שטרית הגיש תביעה נגדית בגובה מיליון שקל, וטען שהסיבה להגשת התביעה נגדו היתה החובות הגבוהים שבהם היתה שרויה הד ארצי, ונסיון לגבות כל סכום אפשרי גם אם אין לו ביסוס חוקי. שטרית טען שהד ארצי לא שילמו לא תגמולים והפחיתו את מחיר הדיסקים שלו. אחת הדוגמאות שנתן בעדות שלו היתה ש-3,000 עותקים מהאלבום שלו "מסמרים ונוצות" נמכרו תמורת 15 שקל במסגרת מבצע של "דומינוס פיצה", מבצע שהיה נחוץ לדבריו לתגבור המכירות על מנת להגיע ל"תקליט פלטינה" (מכירה של 40 אלף עותקים, מ"ש).

 

בסופו של דבר השופטת אסתר שטמר קבעה ששני הצדדים חייבים אחד לשני תשלומים, אך בקיזוז כל הסכומים שטרית ישלם להד ארצי 75.5 אלף דולר ועוד כ-80 אלף שקל. בנוסף ישלם שטרית להד ארצי שכר טרחה בגובה 25 אלף שקל.

 

הד ארצי יוצגה על ידי עורכי הדין בעז עוזרי ממשרד תדהר צור, ועורכת הדין רקפת פלד ממשרד זליגמן. מיכה שטרית יוצג על-ידי עורך הדין גיל ורגון.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x