משפט

דירוג עורכי דין של BDI: הרצוג פוקס נאמן המשרד הטוב ביותר

חברת BDI פרסמה דירוג למשרדי עורכי דין שמיועד לשקלל גם איכות ולא רק גודל, אך בעשירייה הראשונה התמקמו כל המשרדים הגדולים. ב-2009 צמחו המשרדים ב-2% בלבד, אך מספר השותפים עלה ב-7%

ענת רואה 11:0610.05.10

עשרת משרדי עורכי הדין הגדולים בישראל הם גם הטובים ביותר, כך לפי דירוג שפרסמה הבוקר חברת BDI ומדרג את 50 פירמות עריכת הדין הטובות ביותר בישראל. הדירוג אמור לדרג את המשרדים לפי איכותם ולא רק לפי גודלם, אך 11 המשרדים הפותחים את הרשימה הם גם 11 המשרדים הגדולים בישראל (לפי

דירוג שפרסמה בתחילת השנה חברת דן אנד ברדסטריט).

 

כך לפי דירוג BDI בשלושת המקומות הראשונים נמצאים המשרדים הרצוג פוקס נאמן, גולדפרב ושות' ומשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם ברנדווין - שהם גם 3 המשרדים הגדולים בישראל. במקום הרביעי בדירוג האיכות מופיע משרד גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג (מקום 8 לפי גודל), ולאחריו פישר בכר חן וול אוריון (מקום 4 בגודל), יגאל ארנון ושות' (מקום 5 לפי גודל), ש. הורוביץ (מקום 6 בגודל) ונשיץ ברנדס (מקום 9 בגודל). את העשירייה הראשונה חותמים המשרדים גורניצקי ושות (מקום 11 לפי גודל) ומשרד מ. פירון (מקום 7 לפי גודל).

 

לצפייה בדירוג 50 המשרדים המובילים לחץ כאן .

 

בהודעה שצורפה לדירוג נאמר כי המחצית השנייה של 2009 מסמנת חזרה למגמת גידול בפעילות המשרדים, ובשנת 2009 כולה חלה עלייה מתונה של 2% במספר עורכי הדין המועסקים ב-20 המשרדים המובילים בדירוג. זאת לעומת עלייה של 4% במספר עורכי הדין בישראל כולו.

 

במספרם של השותפים במשרדים חל גידול גבוה בהרבה והוא עומד על 7%, כנראה בגלל הצורך של המשרדים לשמר ולחזק את עובדיהם תוך קידום אופק מקצועי (לצד שינוי שלעיתים הוא קל בלבד בשכר, בין שותף זוטר לשכיר).

 

חברת BDI בדקה עוד את הצלחתם של בוגרי מכללות, שהיוו ב-2009 את רוב הניגשים לבחינות ההסמכה בעריכת דין: 73% מכלל הנבחנים. מהנתונים עולה כי שיעור ההצלחה של בוגרי המכללות בבחינות הלשכה עמד על 77% שעברו את הבחינה, לעומת 85% שעברו את הבחינה ב-2008, כך שמדובר בירידה של כ-9%. לפי הנמסר, שיעור ההצלחה בקרב בוגרי אוניברסיטאות נשאר זהה לשנים קודמות ועמד על 95% הצלחה בבחינות.

 

מבחינת פריסתם של המשרדים בישראל, מהנתונים עולה כי 76% מעורכי הדין בישראל פועלים בערים תל אביב, חיפה וירושלים. כמחצית מכלל משרדי עורכי הדין פעילים באיזור תל אביב, רובם בתל אביב עצמה ומקצת ברמת גן. בחיפה והקריות פעילים כ-14% מכלל המשרדים בישראל. רק 3 מתוך 100 המשרדים המובילים נמצאים מחוץ לאיזור המרכז: משרד רחל בן ארי, אדם פיש ושות' (מקום 75), פרופ' ביין ושות'- משרד עורכי דין (מקום 91), שלמה כהן ושות', עורכי דין ומגשרים (מקום 94).

 

בנוסף כולל הדירוג רשימות של משרדים מובילים ב-4 קטגוריות: נדל"ן, תכנון ובנייה, ליטיגציה מסחרית ופירוקים וכינוסים.

 

בתחום הפירוקים מופיעים ברשימה המשרדים גולדבלט גינדס, גורניצקי, שלמה נס, חיים צדוק, ליפא מאיר, מטרי מאירי ומשרד קנטור אלחנני טל.

 

בתחום הליטיגציה המסחרית מופיעים 11 משרדים: ארדינסט בן נתן, גורניצקי, הרצוג פוקס נאמן, יגאל ארנון, כספי, מיתר ליקוורניק, פישר בכר חן, צלרמאיר פילוסוף, קסוטו נוף, ש. הורוביץ ומשרד שפיגלמן קורן ברק זמיר ושות'.

 

בתחום הנדל"ן מופיעים 14 משרדים שמוגדרים מובילים ובהם: א.סוכובולסקי, אברהם בר, אברהם נאמן, גולדפרב ושות', הרטבי בורנשטיין בסון, הרצוג פוקס נאמן, וקסלר ברגמן, יגאל ארנון, פירון, פישר בכר חן וול אוריון, שרגא בירן, שוב ושות', שפיגלמן קורן ברק זמיר ומשרד חיים קוסובסקי שחור.

 

תחום התכנון והבנייה מונה 7 משרדים מובילים: אברהם בר, אגמון ושות', הרטבי בורנשטיין בסון, הררי טויסטר ושות', וקסלר ברגמן, שרגא בירן ומשרד שוב ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x