$
משפט
פרשת הולילנד

בלעדי ל"כלכליסט" - עורך דינו של אורי מסר בביהמ"ש: ברור שעד המדינה הוא שמואל דכנר

כך עולה מפרוטוקול הדיון בערעור שהגיש "כלכליסט" בנוגע להסרת איסור הפרסום על שמו של עד המדינה

איתי הר אור 06:5703.05.10

עכשיו זה כמעט רשמי - עד המדינה בפרשת הולילנד, על פי טיעוני פרקליטו של אורי מסר שנאמרו אתמול בבית המשפט, הוא איש העסקים שמואל דכנר. כך עולה מפרוטוקול הדיון שהתנהל בעניין ערעור שהגיש "כלכליסט" בנוגע להסרת איסור הפרסום על שמו של עד המדינה.

 

לערעור שהגיש "כלכליסט"

הצטרף גם עו"ד אורי מסר, שביקש באמצעות פרקליטו עו"ד יוסי ארנון לחשוף בצורה רשמית את שמו של עד המדינה, מכיוון שמסר מעוניין לתבוע אותו אישית. ארנון אמר בדיון: "עד המדינה גורם למערער 2 (אורי מסר - א"ה) נזק, ואני מבקש להגיש תביעה בשמו... אני אוכיח לבית המשפט שעד המדינה מודה: 'זייפתי מסמכים' (המעידים לכאורה על מעורבות מסר בפרשת הולילנד - א"ה)".

 

בהמשך טען ארנון שמהפרסומים בתקשורת ברור ממילא כי דכנר הוא עד המדינה. "יש בעיתון תמונות של ארבעה חשודים, ומי מהם עד המדינה? אנחנו יודעים שאורי מסר חשוד, ששולה זקן חשודה, שמאיר רבין חשוד - ושמואל דכנר".

 

ארנון אמר עוד, כי במאמר שהתפרסם בעיתונות "הוא נתן במקרה שלנו גרסה שונה למשטרה, או שהמשטרה נוהגת בחוסר תום לב קיצוני כאשר אין ולו מסמך אחד שקושר את מרשי לפרשת הולילנד. בשל החשש הזה (שדכנר הציג לחוקרים מסמך מזויף - א"ה) ארצה לקבל את השם של עד המדינה ואת ההסכם עמו, כדי שאוכל להתקדם בין ההליכים שלי".

 

הדיון התקיים אתמול במסגרת הערעור על החלטת שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אברהם הימן, שלפני כשבועיים החליט לדחות את בקשת "כלכליסט" לפרסום שמו של עד המדינה. אתמול, בדיון בערעור שהתקיים בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שהוגש בידי "כלכליסט" באמצעות עו"ד טל ליבליך ממשרד ליבליך מוזר, התברר, כאמור, מפי עורך דינו של מסר כי עד המדינה הוא דכנר. סגן נשיא בית המשפט המחוזי בפתח תקווה אברהם טל קבע כי ההחלטה בעניין הסרת צו איסור הפרסום תינתן ב־10 במאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x