$
משפט

המשטרה: מאיר רבין מעורב ב-18 פרשות שונות

מעצרו של מאיר רבין הוארך ב-6 ימים. נציג המשטרה אישר במהלך הדיון כי בין רבין לבין אולמרט ושולה זקן אין כל קשר. סנגורו של רבין גילה כי על רבין מופעלים לחצים כבדים להפוך לעד מדינה

איתי הר אור 16:4228.04.10

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אברהם הימן, האריך הערב (ד') את מעצרו של מאיר רבין ב-6 ימים, לבקשת המשטרה. נציג המשטרה טען בדיון כי החקירה בועטת ונושמת במלוא עוצמתה, כאילו היתה בראשיתה, וכי רבין, הנמצא במעצר מזה 23 ימים, מעורב בלא פחות מ-18 פרשות הנפרשות על פני עשור

שלם.

 

על פי נציג המשטרה, רבין לא משתף פעולה עם חוקריו, ובמהלך חקירתו שם את ידיו על אוזניו, על מנת לא לשמוע את שאלות החוקרים. סנגורו של רבין שאל "על כמה מאותן 18 פרשות הוא נחקר, בגלל שהוא טוען ששאלו אותו על הולילנד, חברת הזרע ומספר שאלות על המלח". נציג המשטרה השיב לכך: "תגיד לחשוד שאם הוא יוריד את ידיו מהאוזניים שלו אולי הוא גם ישמע".

 

סנגורו של רבין, עו"ד אלי כהן, גילה כי על רבין מופעלים לחצים כבדים להפוך לעד מדינה, ושאל את החוקר אם נכון שרבין הופגש עם קצין בכיר ביותר המומחה לעדי מדינה, נצ"מ חיים ברכה, ראש זרוע חקירות יאחב"ל וסגן ראש יאח"ה הבא. החוקר אישר כי רבין נחקר על ידי הקצין, אך הוסיף שאינו מכיר תת התמחות של עדי מדינה.

 

עוד שאל סנגורו של רבין, בכמה פרויקטים נדלניים מעורב החשוד? החוקר ענה בין 4 ל-5 פרוייקטים של בנייה. ויש פרשיות נוספות שמעורבים אישים אחרים, ולאו דווקא פרויקטים דוממים.

 

עו"ד כהן גילה עוד כי בחקירתו הונחו בפני רבין תמונות של ילדיו. החוקר ענה כי מדובר בתמונות שנתפסו בחיפוש וכי מדובר בכלי חקירה לגיטימי לדעתם.

 

אין קשר לאולמרט

 

עו"ד כהן שאל עוד את החוקר האם זה נכון שאין בין גברת שולה זקן לבין החשוד כל קשר, והחוקר אישר זאת. כהן המשיך ושאל:"ונכון שבינו לבין אולמרט אין קשר?" והחוקר אישר גם זאת.

 

בניגוד לכל שאר דיוני הארכות המעצר שבהן השופט נתן את החלטתו מיד אחרי טענות הצדדים, הפעם פרש השופט ללשכת ובטרם יקבל החלטה בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של רבין ב-7 ימים.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x