$
משפט

פרשת הולילנד: עד המדינה עומת עם "המרכזייה" מאיר רבין

גורם המקורב לחקירה: רבין ממשיך לשמור על זכות השתיקה. הערכות: בקרוב תוגש לו הצעה קונקרטית להיות עד מדינה. בינתיים ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשבוע

איתי הר אור 14:5628.04.10

במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד ממשיכים כל העת בחקירה דרמטית של פרשת הולילנד, ובימים האחרונים מגיעים המאמצים לשיאם: עד המדינה בפרשת הולילנד עומת אתמול עם מי שמוגדר כ"מרכזייה" ו"ארון הסעף" בפרשת הולילנד, מאיר רבין.

 

גורם המקורב לחקירה מסר ל"כלכליסט"

כי רבין המשיך לשמור על זכות השתיקה גם כאשר ישב מול עד המדינה. "המשטרה מנסה לדובב אותו ולגרום לו למסור גרסה, אבל הוא ממשיך לשמור על זכות השתיקה", אמר הגורם. היום ביקשה המשטרה מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו של רבין בשבוע.

 

גם המגעים בין חוקרי יאח"ה לבין רבין להגעה להסכם עד מדינה צוברים תאוצה. בעוד שעד עתה נבדקה אפשרות כללית שרבין יסכים להיות עד מדינה בפרשה, העריכו גורמים המקורבים לחקירה כי בקרוב תוצע לרבין הצעה קונקרטית עם תנאים ברורים להסכם שכזה. לפי שעה רבין מסרב לשתף פעולה, למרות הערכות של אותו גורם שלפיהם החוקרים "מאוד מעוניינים להגיע איתו להסכם".

 

קלנר נחקר כמה פעמים

 

החקירה בעניינו של אביגדור קלנר ממשיכה גם היא. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים נחקר קלנר כמה פעמים.  בסביבתו של קלנר מציינים כי בחקירות אלה לא הוצג חומר ראייתי רציני כלפיו. "אין מסמכים משמעותיים שהוא צריך להגיב עליהם", אמר המקורב וסיפר כי לפי שעה מעמתים אותו עם טענות עד המדינה. "קלנר לא עומת אם איש. אין מסמכים רציניים כלפיו. בכל הקשור לקלנר, למשטרה יש רק עד מדינה פטפטן ושקרן", אמרו בסביבתו.

 

אורי לופוליאנסקי ואורי שטרית ממשיכים גם הם להיחקר. לופליאנסקי נחקר כמה פעמים חקירות קצרות ולא עומת עם איש מהמעורבים בפרשה. לפי שעה מציגים לו החוקרים מסמכים לעדויות על תרומות ליד שרה ואת טענות עד המדינה כלפיו. לופוליאנסקי מצידו מסר גרסה ראשונית של חפות.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x