$
משפט

שולה זקן חשודה בקבלת שוחד; מעצרה הוארך ב-7 ימים

ראש לשכת רה"מ לשעבר, שנעצרה מיד לאחר נחיתתה בנתב"ג, חשודה גם בתיווך לשוחד, שיבוש מהלכי חקירה, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע והלבנת הון - "היא היתה צומת מרכזי בפרשה"

איתי הר אור 19:0726.04.10

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אברהם הימן, האריך הערב (ב') את מעצרה של שולה זקן ב-7 ימים, לבקשת המשטרה.

 

המשטרה טוענת כי זקן  כיהנה במשך שנים כמנהלת לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בעת שכיהן כראש עיריית ירושלים, שר התמ"ת, שר האוצר ומ"מ ראש הממשלה.

על פי החשד, במהלך התקופה שבה היתה מנהלת לשכתו של אולמרט, קיבלה זקן שוחד בכסף עבורה ועבור אחרים.

 

זקן חשודה בביצוע עבירות של לקיחת שוחד, תיווך לשוחד, שיבוש מהלכי חקירה, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, והלבנת הון.

 

תשלומי השוחד היו רבים על פי החשד, והם שולמו תמורת סיועה וסיועם של אחרים בקידום פרוייקט הולילנד, קידום האינטרסים של חברת הזרע ואחרים. על פי החשד, פועלה של זקן ביחד עם הנוספים, הוביל בין היתר להרחבת פרוייקט הולילנד ולהגדלה באופן ניכר של הכנסות היזמים. המשטרה חושדת כי במהלך השנים שונה ייעוד הקרקע ממלונאות למגורים כאשר זכויות הבנייה הוגדלו ב-1,200%.

 

החוקר רב פקד ליאור רייס אמר בדיון: "היתה לה השפעה משמעותית ומכרעת על המהלכים בעירייה. היא דרשה וקיבלה שוחד בכסף ובשווה כסף. היא הייתה צומת מרכזי וצינור שדרכו עברו הן כספי השוחד השונים מהיזמים בעיריית ירושלים, ומאוחר יותר בתפקידו כשר התמ"ת. עוד עברו דרכה בקשות של אותם יזמים על מנת שבעזרתה ובתיווכה יקודמו הפרויקטים. אם לא די בכך, על פי דברי החשודה, שלטענתה "על פיה ישק דבר בעירייה".

 

אם לא די בכך, משנת 2003 קשרה קשר משולש על ידי כך שחלק מאותם יזמי פרויקטים החלו לפעול על ידי אדם אחר שהיה עצור בפרשה. עורך דין (אורי מסר -אה"א) ובכך עברה על עבירות של הלבנת הון והסוואת כספי השוחד על ידי קבלות, חשבוניות ועוד. הכספים הוסוו בתחכום, והיא השתמשה בגורמים מטעמה לעשות כן.

 

עם כניסתה לאולם אמרה זקן: "הטיסה הייתה בסדר גמור, אני מאמינה שהכל יהיה בסדר. לא ציפיתי שיעצרו אותי עם נחיתתי וחבל שהם עשו את זה. אין לי לאן לברוח, התקשורת היתה לא הוגנת כלפיי. המשטרה טוענת דבר מה, אין בעיה, אבל יש משפחות, יש אנשים, מי שיקבע זה רק בית המשפט. המשטרה תבדוק, אני משתפת פעולה, אין לי מה להסתיר, הם טוענים, אני אענה ותנו להם לעבוד".

 

סנגורה של זקן, מיכה פטמן אמר בדיון: "מדובר במעצר מר, נמהר ומיותר. ב-13 באפריל באו וחיפשו בביתה והשאירו הזמנה כללית עם טלפון של החוקר לתיאום. לאחר אותו חיפוש, ערב יום העצמאות פנה אלי תובע מהפרקליטות ואמר שהיא דרושה מיידית לחקירה. נעשה מאמץ להגיע ארצה כמה שיותר מהר. כדי שלא יהיה ספק, ולאור העובדה שלא מצידנו יצאה בת קול על מגעים להסכם עד מדינה, פרסמנו הודעה שאין מגעים כאלה ולא היו וכן שזקן מגיעה ארצה בימים הקרובים על מנת לענות על שאלות החוקרים".

  

עו"ד פטמן אמר עוד: "ברור לי שמעצר בשדה התעופה מצטלם נהדר, אבל העובדה שמי שאחרי 16 שעות טיסה מגיע ועונה על כל השאלות, צריך להתייחס בחשדנות לבקשת המעצר הזו. אני ער למעצרים הקודמים בתיק, אבל צריך להתייחס בכל מקרה לגופו. אין לזקן כל חזית עם אולמרט. הסיפור שלה הוא תמים. אותו בכיר, אולמרט, הגיע ארצה לפני למעלה משבוע. הבחירה שלא לחקור אותו עד היום היא בחירה של יאח"ה. הבחירה לחכות לזקן היא לגיטימית. מותר להם לעשות זאת בדרך הזאת, אבל לקבוע שזאת עילת מאסר, זה לא נכון. אני אומר שאין אף עד בתיק הזה, חוץ מאותו עד מדינה, שקושר את זקן לאיזשהו פן בפרשה. זקן את מרביתם היא כלל לא מכירה. אחרים רק ברמה של "שלום-שלום". אורי מסר גם לא יכול לקשור אותה לדבר. אותו דבר לגבי מאיר רבין. אם יש אמירות של רבין עליה, שיצביעו על זה.

  

"נשארה דמות אחת, של עד המדינה. אני מצהיר. היא מוכנה לעימות איתו, היא מוכנה לבדיקת פוליגרף בעניינו. האיש הזה לא יכול לעבור בדיקת פוליגרף כי לא היו דברים מעולם. אז מגישים לבית המשפט רישומי יומן. אנחנו מחזיקים אותם כבר חודשים, ושם מופיע שמו של עד המדינה בפגישות. אבל היא לא נוכחת בפגישות, היא לא שומעת את הפגישות. אז מי נשאר שאיתו היא יכולה לשבש את החקירה? מר אולמרט לא יודע את גרסתה. החיפוש שנערך אצלה בבית, אי אפשר לטעון ברצינות שדברים שנתפסו אצלה בבית יכולים להקים עילה לשיבוש".

 

שולה זקן שבה היום ארצה, ונעצרה כבר עם נחיתתה בנתב"ג בשלב ביקורת הדרכונים. זקן התבקשה להתלוות לחוקרים למשרדי יאח"ה, ועתה הובאה להארכת מעצרה.

 

יצויין כי במקביל, עומדת זקן על דוכן הנאשמים בפרשה נוספת - השחיתות ברשות המסים. במסגרת הפרשה מואשמת זקן בעברות של מרמה והפרת אמונים יחד עם 7 נאשמים נוספים, בהם: מנהל רשות המסים לשעבר ג'קי מצא, סמנכ"ל הרשות לעניינים מקצועיים לשעבר גידי בר-זכאי, אחיה של זקן יורם קארשי וקובי בן גור. גם בפרשה זו הודיעה זקן כי היא כופרת באישומים.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x