$
משפט

חושף פרשת דנקנר: עד המדינה בפרשת הולילנד

ל"כלכליסט" נודע כי בניגוד לצפוי, דנקנר לא יגיש לבית המשפט המחוזי ערעור על ההחלטה מאתמול להאריך את מעצרו בחמישה ימים

איתי הר אור 10:4822.04.10

עד המדינה בפרשת הולילנד הולך ומסתבר כאוחז במידע מפליל על בכירי המשק ועולם העסקים הישראלי. כעת מתברר כי מי שאחראי למעצרו של יו"ר הפועלים לשעבר, דני דנקנר, הוא אותו אדם עמו נחתם הסכם עד מדינה בפרשת הולילנד ששמו עדיין אסור לפרסום.

 

במסגרת עדויותיו של עד המדינה

במשטרה, הוא חשף כי היה זה שתיווך במתן השוחד לכאורה בין דנקנר לבין מי שהיה מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל יעקב אפרתי שנעצר אף הוא אתמול בפרשה. עד המדינה, שעסק בעברו בייזום בעסקעות נדל"ן גדולות היה מעורב גם בעסקאות בין חברת תעשיות מלח לישראל שהייתה בשליטת משפחת דנקנר לבין המדינה, ולפי גרסתו, שיחד בידיעת דנקנר את בכיר המינהל על מנת להיטיב עם העסקה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי התמורה לכאורה ששילם דנקנר ליעקב אפרתי עבור הטבה עם עסקת קרקעות תעשיות מלח הייתה בשווי של מאות אלפי שקלים.

 

ובתוך כך, נודע כי בניגוד לצפוי, דנקנר לא יגיש לבית המשפט המחוזי ערעור על ההחלטה מאתמול להאריך את מעצרו בחמישה ימים. גם סנגורו של יעקב אפרתי עו"ד ירון קוסטליץ ממשרד יעקב וינרוט החליט שלא להגיש ערעור על הארכת המעצר. "החלטנו לא לערער כי אין טען להגיש ערעור כשאפרתי אמור להשתחרר ביום א'", אמר קוסטליץ. 

 

בשעה 14:00 יובאו לבית משפט השלום בראשון לציון מאיר רבין, ה"מתווך" בעסקאות השוחד בפרשת הולילנד וסגן ראש העיר ירושלים אלי שמחיוף לדיון בהמשך מעצרם. ככל הנראה הם ישוחררו בתנאים מגבילים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x