$
משפט

סנגורה של זקן: "הידיעה על הסכם עד מדינה - הבל הבלים; היא תמסור את גרסתה למשטרה"

עו"ד מיכה פטמן אמר לפני זמן קצר במסיבת העיתונאים, כי מעולם לא היו עמה מגעים להסדר טיעון עם הפרקליטות וכי נערך חיפוש בביתה

איתי הר אור 16:2221.04.10
סנגורה של מי שהייתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שולה זקן, עו"ד מיכה פטמן, אמר לפני זמן קצר כי מעולם לא היו עמה מגעים להסדר טיעון עם הפרקליטות וכי נערך חיפוש בביתה. בכך מצטרף פטמן להכחשת המשטרה והפרקליטות, שטענו מוקדם יותר היום כי מעולם לא התקיימו מגעים
עם זקן להסכם עד מדינה.

 

במסיבת עיתונאים שכינס במשרדו אמר פטמן: "שמה של שולה זקן נקשר לפרשה לאחר שבטיוטת כתב התביעה של עד המדינה בתיק הוזכרה שולה זקן יחד עם עו"ד אורי מסר כי הייתה חלק מהצינור שדרכו הועברו לכאורה כספי שוחד לראש הממשלה לשעבר אולמרט. בימים האחרונים פורסם בכלי התקשורת כי זקן נמצאת במגעים עם הפרקליטות להגעה להסכם עד מדינה בפרשה, בעת ששהתה זקן בארה"ב. לפני כשעתיים פרסמו הפרקליטות ומשרד המשפטים כי לא התקיימו כל מגעים כאלה".

 

"רכילויות שהפכו לכותרות"

 

פטמן אמר עוד: "בימים האחורנים נפוצו רכילויות עד שהפכו לכותרות ראשיות לפיהם זקן נמצאת במגעים להסכם עד מדינה, ולמרות זאת, מצאנו לנכון להוציא הצהרה שלפיה נגד זקן מתנהל משפט פלילי. עוד לפני החקירה של הולילנד תכננה זקן חופשה בחו"ל עליה אישר בית המשפט. זקן החליטה להאריך את חופשתה עקב ביטול דיונים במשפטה. איש לא פנה אלינו כדי לתאם מועד חקירה".

 

פטמן אמר עוד: "ב-13 באפריל נערך חיפוש בביתה של זקן בה הושארה הזמנה לחקירה בעת שהיא שהתה בחו"ל. לפני יומיים פנה אלי מועד מוסמך ואמר שעדותה נחוצה. בעקבות הודעה זו תקדים זקן את הגעתה ארצה. קיימת סקרנות לגבי עדותה של זקן בפרשת הולילנד. אנחנו נגיב בהתאם לצורך. זקן מגיעה ארצה על מנת להשיב ככל שניתן על שאלות החוקרים וכל עימות שיידרש".

 

"לגבי הסכם עד המדינה, שמחנו לראות את הכחשת הפרקליטות. פרסומים אלה מצערים את זקן ופוגעים במשפחתה. לא ניתן להגדיר פרסומים אלה כמדורת ההבלים, דבר ממה שהתפרסם לא קרה במציאות. לא הייתה כל פניה מצד גורמי המדינה אליה או אלי. אין צורך ומקום בפניה שכזו שהרי בכוונתה למסור גרסה מלאה. אנו תקווה שרכילות כזו לא תקנה אחיזה בתקשורת. כלי התקשורת שפרסמו זאת צריכים לבחון את עצמם".

 

באשר לשתיקתה של זקן בחקירותיה במשטרה, אמר פטמן כי זקן סירבה להשתתף, ולדעתו בצדק, במסע ההשמצה נגד ראש הממשלה לשעבר, אבל בפרשות אחרות שיתפה פעולה באופן מלא. "לסיכום, תקוותה של זקן כי החוקרים ישתכנעו בחפותה", אמר פטמן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x