$
משפט

נדחה ערעורם של מאיר רבין ואלי שמחיוף: ישארו במעצר

השופט: קיים סיכון רב ביותר של שיבוש חקירה מצדם של העוררים אם ישוחררו, ולו בתנאים מגבילים. שמחיוף ורבין יישארו במעצר עד יום חמישי

איתי הר-אור 12:3619.04.10

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה לפני זמן קצר את ערעורם של מאיר רבין ואלי שמחיוף שערערו על החלטת בית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרם. רבין נחשד כי היה מתווך בין נותני השוחד לבין אלו שקיבלו אותו בפרשת הולילנד. שמחיוף שימש כסגן ראש עיריית ירושלים בשכר וגם

החזיק בתיק שנקרא "תיק הכספים בעירייה", תפקיד שנתן לו סמכויות נרחבות לפעול בתחומים רבים, כולל לכאורה למענם של יזמי הולילנד. נגד שמחיוף עומדים חשדות של לקיחת שוחד במאות אלפי שקלים ותיווך לשוחד למענם של בכירים אחרים.

 

בעניינו של רבין אמר השופט אברהם טל כי בית משפט השלום בראשון לציון קבע כי מעורבותו של רבין היא רבה ביותר, וכי קיים סיכון רב ביותר שאם ישוחרר הוא ישבש את הליכי החקירה. "בית משפט קמא ביסס קביעה זו על החומר החסוי שהוצג בפניו, ואשר הוצג גם בפניי, וגם אני לאחר שעיינתי בו שותף לקביעה ששחרורו של העורר, למרות שהוא נתון במעצר תקופה ארוכה, עלול לחבל בפעולות החקירה שמתכוונת המשיבה לבצע במהלך תקופת המעצר הנוכחית. לא מדובר בחשש ערטילאי אלא בחשש המבוסס על מעשים, וכן הוא מבוסס על אופי הפעולות שמתכוונת המשיבה לבצע ואשר שחרורו של העורר, ולו בתנאים מגבילים, עלול לחבל בהם", אמר השופט טל.

 

בעניינו של שמחיוף ציין השופט טל כי בית משפט השלום קבע בהחלטתו כי קיים סיכון רב ביותר של שיבוש חקירה מצדו של העורר אם ישוחרר, ולו בתנאים מגבילים. "לדברי בית משפט קמא, דירוג מעצר החשודים נעשה על פי שיקול דעת מקצועי, ובית משפט קמא אבחן בין מצב שבו אדם לא יודע איזה חומר חקירה יש נגדו לבין מצב, כפי שנמצא בו העורר, שיודע מה חומר החקירה שהוצג בפניו וכיום הוא במעמד של חשוד בביצוע עבירה, כך שיש לו מוטיבציה לשבש את החקירה, שלא הייתה לו בטרם ידע שהוא חשוד בביצוע עבירות ובטרם ידע איזה חומר חקירה מוצג בפניו".

 

שמחיוף ורבין יישארו במעצר עד יום חמישי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x