$
משפט

העליון: קלנר וצ'רני ישארו במעצר; חשש שישבשו הליכי חקירה

שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן החליט הערב לדחות את הערעור שהגישו אנשי העסקים הלל צ'רני ואביגדור קלנר, על החלטת בית המשפט המחוזי להאריך את מעצרם עד יום רביעי הקרוב

איתי הר אור 22:1318.04.10

שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן החליט הערב (א') לדחות את הערעור שהגישו אנשי העסקים הלל צ'רני ואביגדור קלנר על החלטת בית המשפט המחוזי להאריך את מעצרם עד יום רביעי הקרוב.

 

צ'רני נעצר לראשונה ביום 6.4.10, ומעצרו הוארך ב-8 ימים. צ'רני הגיש ערר על מעצרו

אך עררו נדחה, וביום 13.4.10 הורה בית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו למשך 9 ימים נוספים.

 

קלנר נעצר לראשונה ביום 8.4.10, ומעצרו הוארך ב-6 ימים נוספים. ביום 13.4.10 האריך בית משפט השלום את מעצרו ב-9 ימים נוספים.

 

השניים ערערו על ההחלטות להאריך את מעצרם, אך בית המשפט המחוזי דחה את עררם. תוך שהוא קובע כי נוכח חומר החקירה לרבות זה החסוי, עלול שחרורם של העוררים בתנאים מגבילים לשבש את החקירה.

 

צ'רני טען באמצעות סנגורו גיורא אדרת, כי בית המשפט המחוזי טעה כשהורה על מעצרו, חרף כך שנמנע מלהצביע על קיומו של חשש ממשי לשיבוש הליכי חקירה. לדבריו, אילו נדרש בית המשפט לקיומו של חשש כאמור, היה מגלה כי כזה אינו בנמצא, שהרי אילו רצה צ'רני לשבש חקירה היה בידו לעשות כן לפני מעצרו.

 

קלנר טען באמצעות עורך דינו איתן מעוז, כי בית המשפט שגה כשנמנע מלבחון כראוי את טיב פעולות החקירה שבוצעו במהלך ששת הימים הראשונים שבהם שהה במעצר. לדבריו, אילו ביצע בית המשפט בדיקה כאמור, היה מגלה כי לרשות המשטרה עמד פרק זמן ארוך דיו לקיום פעולות החקירה המחייבות את הישארותו במעצר.

 

השופט פוגלמן קבע כי "בהינתן נתוניהם הפרטניים של העוררים, והפירוט בסעיפי הדו"חות שאליו הפנה בית המשפט המחוזי על רקע התמונה הכוללת, שוכנעתי כי קביעתו בדבר קיומו של חשש סביר לשיבוש הליכי חקירה, מעוגנת היטב בתשתית הראייתית שעליה הצביע, ובדין יסודה, וכי פרק הזמן שנקצב למעצרם של העוררים, אינו חורג מן הנדרש בנסיבות העניין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x