$
משפט

אביגדור קלנר נעצר בחשד למעורבות בפרשת הולילנד

איש העסקים חשוד במתן שוחד במאות אלפי שקלים כדי לקדם את הפרויקט. מעצרו הוארך בשישה ימים

איתי הר אור 19:1908.04.10

איש העסקים אביגדור קלנר נעצר בחשד למעורבות בפרשת הולילנד. בית משפט השלום בראשון לציון האריך לבקשת המשטרה את מעצרו בשישה ימים.

 

קלנר בן ה-67 חשוד במתן שוחד במאות אלפי שקלים, במטרה לקדם את פרוייקט הולילנד ופרוייקטים אחרים. השוחד ניתן על פי החשד לגורמים בעיריית

ירושלים, מינהל מקרקעי ישראל, ובווועדות התכנון והבניה. לשאלה כיצד הוא מרגיש ענה קלנר ל"כלכליסט": אני מרגיש כמו שאני נראה". בתום הדיון אמר סניגורו של קלנר עו"ד איתן מעוז כי מאחורי הפרשה כולה עומד כהגדרתו "כוח מניע בעל אינטרסים".

 

קלנר שימש עד 2007 כיו"ר ומנכ"ל חברת פולאר, מבעלות הולילנד, שחוקרים פשטו השבוע על משרדיה.

 

קלנר הקים ביחד עם יאיר פודים ואיציק שרם בשנות התשעים קבוצה משותפת שעסקה בשוק ההון, נדל"ן ותעשייה. קלנר היה אחראי בקבוצה על הזרוע התעשייתית, עד להתפוצצות פרשת החשדות לשוחד ברשות המסים ששמו נקשר אליה בחשד לשימוש במידע פנים, אם כי לא הוגשו נגדו אישומים. קלנר נחקר בפרשה זו בחשד שהעביר מידע פנים לאיש העסקים יעקב בן גור,

 

פרשת הולילנד, אשר הותרה אתמול לפרסום חלקי, הוגדרה על ידי בית המשפט כ"חמורה בתולדות המדינה" וכזו "שתזעזע את אמות הסיפים". על פי החשד, העצורים, בהם עו"ד אורי מסר, מהנדס העיר ירושלים לשעבר, אורי שטרית, בעלי הקרקע לשעבר של מתחם הולילנד, הלל צ'רני, חשב החברה, ואליהו חסון, נתנו, קיבלו והעבירו שוחד של עשרות מיליוני שקלים לעשרות גורמים שונים על מנת להיטיב עם בעלי הקרקע בירושלים עליה הוקם פרויקט הנדל"ן השנוי במחלוקת במתחם הולילנד. מעצרם של חשודים אלה הוארך גם הוא וערעור שהגישו נדחה.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x