תיירות

ארבעה ארגוני תעופה בינלאומיים ישתפו פעולה בחלופת מידע על בטיחות

מנכ"ל איגוד התובלה האווירית הבינלאומי: "אנו חייבים לזהות מגמות בטיחות, לא רק מתוך התאונות שקורות מדי שנה, אלא גם על ידי איסוף וניתוח נתונים ממיליוני טיסות בטוחות"

יסמין גיל 13:0731.03.10

איגוד התובלה האווירית הבינלאומי (IATA), יחד עם שלושה ארגוני תעופה נוספים, חתמו בימים אלה על הצהרת כוונות ליצירת מערכת חלופת מידע משותפת בנושא בטיחות התעופה, כך על פי הודעת יאט"א היום (ד'). הארגונים הנוספים הם: ארגון התעופה האזרחית הבינלאומי (ICAO), מינהל התעופה הפדרלי

האמריקאי (FAA), וועדה של האיחוד האירופי, שחתמו על ההסכם במהלך ועידת בטיחות שעורכת ICAO במונטריאול.

 

על פי הודעת יאט"א, ארבעת הארגונים יובילו תוכנית ביקורת נתונים, שתאסוף מידע משלים על בטיחות מרחבי העולם. זאת, במטרה ליצור סטנדרטיזציה בנושא בטיחות, ועל מנת להבטיח שהנתונים שיתקבלו מכל גורם יתאימו לחוקים של המדינות השונות. המטרה היא להשלים את הנושא בתוך 18-12 חודשים.

 

"באמצעות מידע עלינו להתאגד בכוחות משותפים כדי לצמצם את הסכנות", מסר בהודעת הארגון מנכ"ל יאט"א, ג'יובאני ביסיניאני, "עבודה משותפת עם הממשלות ושימוש בסטנדרטים בינלאומיים, כבר הביאו לשיפור משמעותי בבטיחות. אם ב-1945 היו תשעה מיליון נוסעים עם חברות תעופה ו-247 הרוגים, הרי שב-2009 מספר הטסים הגיע ל-2.3 מיליארד ו-685 הרוגים. כל הרוג זו טרגדיה אנושית אשר מזכירה לנו שאנו חייבים להשתפר. ההסכם היום הוא צעד חשוב נוסף בהפיכת תעשייה בטוחה, לבטוחה עוד יותר".

 

עוד הוסיף ביסיניאני: "אנו חייבים לזהות מגמות בטיחות, לא רק מתוך התאונות שקורות מדי שנה, אלא גם על ידי איסוף וניתוח נתונים ממיליוני טיסות בטוחות. מכך ניקח מידע יעיל, כדי לצמצם סיכונים ולהגביר את הבטיחות. אין תחרות כשזה מגיע לבטיחות. יש לנו מטרה משותפת: אפס תאונות ואפס הרוגים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x