• תפריט
משפט

סלקום נגד משרד התקשורת: "מכרז התדרים תפור למידותיה של מירס"

סלקום דורשת שימוע על המכרז וטוענת בעתירה מינהלית שהגישה: "המדינה מציעה כיום שמירס תקבל 'פרס' על כך שלא תרמה לקידום התחרות, תוך קבלת הטבות מפליגות שלא ניתנו במכרז הקודם"

מארק שון 09:4831.03.10

חברת סלקום מנסה לעצור את התחזקותה של מירס במכרז הקרוב של משרד התקשורת שיקצה תדרי דור שלישי למפעיל סלולרי חמישי. סלקום פנתה בעתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה להוציא צו שיחייב את משרד התקשורת לתת לה זכות לשימוע בכל הנוגע למכרז המתוכנן להתפרסם.

 

מפעיל
סלולרי חמישי הוא חלק מהאג'נדה של שר התקשורת, משה כחלון. ועדת המכרזים המשותפת למשרדי התקשורת והאוצר מונתה על ידו במאי 2009 במטרה לערוך מכרז משולב שבמסגרתו תתאפשר הענקת רשיון כללי למפעיל סלולר חדש והקצאת תדרי "דור שלישי".

 

במסגרת המכרז יוקצו תדרים בתחום 2.1 גי'גה הרץ. נכון להיום, מבין ארבעת בעלי הרשיון הקיימים, מירס היא היחידה שבחרה שלא לרכוש תדרי דור שלישי (טכנלוגיה בפס רחב המאפשרת שידור טקטס, קול, וידאו ומולטימדיה) במכרז הקודם, כאשר יתר המפעילות הוציאו מאות מיליוני שקלים ברכישת תדרים ובהקמת רשת מתאימה.

 

סלקום טוענת כעת, כי הצורך שלה בשימוע נדרש בעיקר בשל הגבלתה הצפויה של סלקום במכרז בשל היותה מפעילה, או אי הגבלת השתתפותה של מירס, למרות שהיא מפעילה רט"ן כמוה. בכתב המינוי של הוועדה מאוקטובר 2009 נכתב, כי במכרז יורשו להשתתף מפעילים חדשים וחברת מירס. סלקום, פלאפון ופרטנר לא יורשו להשתתף.

 

למרות שתנאי המכרז טרם נקבעו סופית, הוועדה סירבה לבקשת סלקום לקיים שימוע בעניין. "המדינה מציעה כיום שמירס תקבל 'פרס' על כך שלא תרמה לקידום התחרות", נכתב בעתירה, "ותוכל לרכוש תדרים במכרז שתפור למידותיה, תוך קבלת הטבות מפליגות שלא ניתנו במכרז הקודם".

 

סלקום מונה את "ההטבות המפליגות" שהזוכה במכרז תקבל, ביניהן פריסת תשלום דמי רשיון כאשר רק 25% מהתשלומים משולמים עם קבלת הרשיון והיתרה בתום 5 השנים, והחזר של דמי הרשיון ושל אגרות התדרים שישולמו בחמש השנים הראשונות של הרשיון בהיקף של בין 10%-14.7% בגין כל אחוז מנתח השוק שיצליח הזוכה להשיג במגזר הפרטי.

 

את סלקום מייצגים עורכי הדין יאיר עשהאל ודרור גדרון ממשרד א.אברמזון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x