$
משפט

פרסום ראשון: שלמה נחמה נתן עדות בפרשת דני דנקנר

נחמה היה מהמעורבים העיקריים בעסקת RP בשנת 2005, ואף נחשב לאחד מיוזמיה. הוא לא נחקר תחת אזהרה ואינו חשוד בפרשה

איתי הר אור 15:4723.03.10

שלמה נחמה, מי שהיה מבכירי "קבוצת אריסון השקעות" וכן יושב ראש בנק הפועלים יותר מעשר שנים, העיד בימים האחרונים בעניין מעורבותו בפרשת דני דנקנר. נחמה העיד במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433.

 

נחמה היה מהמעורבים העיקריים בעסקת RP בשנת 2005, ואף

נחשב לאחד מיוזמיה. נחמה היה יו"ר הבנק בתקופה הרלוונטית לחשדות בפרשת דנקנר, וצבי זיו היה המנכ"ל. נחמה לא נחקר באזהרה ובשלב זה הוא אינו חשוד במסגרת הפרשה.

 

בכך מתברר כי למעשה שלושת הבכירים בבנק הפועלים, דני דנקנר, המכהן כיום כמנכ"ל אריסון השקעות, צבי זיו ושלמה נחמה נחקרו או תושאלו במשטרה במסגרת פרשת דנקנר. כפי שנחשף ב"כלכליסט", ביחידה הארצית לחקירות הונאה החליטו לחקור את כל חברי הדירקטוריון של בנק הפועלים שכיהנו בזמנים הרלוונטיים לפרשה. חברי הדירקטוריון - בהם עו"ד פנינה דבורין, יו"ר אריסון השקעות אפרת פלד, הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר פרופ' עודד שריג, פרופ' רונן ישראל ויו"ר ישראכרט אירית איזקסון - ייקראו לתשאול במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה ויתבקשו להסביר את התנהלותם בכל הקשור לעסקה עם RP, הקשורה לאלרן השקעות. ההערכות הן כי גם בעלת השליטה בבנק, שרי אריסון תתושאל בנוגע לפרשה, בעיקר על מידת המנדט שנתנה לבכירים מטעם אריסון אחזקות לקבלת ההחלטות בדירקטוריון הפועלים. עם זאת, ההערכות הן כי אריסון תהיה בין האחרונים שיענו על שאלות החוקרים בפרשה.

 

עם פטירתו של תד אריסון בסוף 1999 הפך נחמה לאיש הדומיננטי בקבוצת אריסון השקעות. עד שבמרץ 2006 מכר את כל אחזקותיו בקבוצת אריסון תמורת 140 מיליון דולר. בסוף 2006 הודיעה שרי אריסון לשותפיה בבנק הפועלים כי נחמה אינו מייצג יותר את חברת אריסון אחזקות בהצבעות באסיפות בעלי המניות של בנק הפועלים ובדיוני הדירקטוריון בבנק,  וב-15 במרץ 2007 יצאה הודעה על פרישתו מבנק הפועלים ואריסון השקעות.

  

את תגובתו של נחמה לא ניתן היה להשיג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x