$
בארץ

הכנסת אישרה את צו תעריף המכס על טובין ל-2010

הדיון במליאה היה סוער במיוחד לאחר שהתברר כי חלק מהמוצרים בספר אינם כשרים כדוגמת לוויתנים, סוסי ים וצלופחים. ח"כ זבולון אורלב: "כל העולם יודע שאנו אוכלים כשר, מה זו הצביעות הזו?"

תומר אביטל 21:2717.03.10

ברוב של 25 מול 15 חברי כנסת, אישרה הערב הכנסת את צו תעריף המכס והפטורים על טובין ל־2010. הצו מגדיר את כללי המכס עבור שורה של מוצרים, דוגמת בשר בקר וירקות.

 

מוקדם יותר השבוע, חששה הקואליציה שלא תצליח לגייס רוב לתמיכה בצו: לפני כמה ימים גילו סיעות יהדות התורה וש"ס

את מה שחמק מהן בשנים קודמות: חלק מהמוצרים בספר אינם כשרים, דוגמת לווייתנים, סוסי ים וצלופחים. מוצרים אלו אינם מיובאים בפועל, אך מתוקף ההסכמים עם האיחוד האירופי על ישראל לכלול אותם בצו.

 

הדיון במליאת הכנסת הערב היה סוער במיוחד. חברי הכנסת הדתיים שעלו לנאום תבעו מחבריהם לדחות את אישור הצו בנאומים שארכו למעלה משעה. ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) אמר כי "אסור על פי חוק לייבא מוצרים לא כשרים. למה אנו רוצים לרמות את העולם? כל העולם יודע שאנו אוכלים כשר, מה זו הצביעות הזו? אנו נותנים להם לגיטימיות. תורידו את בשר הפיגולים מהצו. מה זו ההתבזות הזאת?" ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) ציטט מהמקורות ואמר כי הוא בא לתבוע את עלבונה של מדינת היהודים.

 

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הצדיק את התביעות אבל הזכיר לחבריו כי אי אישור הצו, המבוסס על הסכמים בינלאומיים, עלול לגרור סנקציות.

 

לבסוף אישרה המליאה את הצו לשנה נוספת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x