שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטות: נגיש כתב אישום נגד טלי ירון-אלדר, נציבת מס הכנסה לשעבר

ירון אלדר, שעזבה את נציבות מס הכנסה ביולי 2004, חשודה כי ייצגה נישומים בפני מס הכנסה למרות ששנת הצינון שלה מהרשות עדיין לא הסתיימה. הגשת כתב האישום כפופה לשימוע

הדר קנה 16:0010.03.10

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הודיעה לבא כוחה של טלי ירון-אלדר, נציבת אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין לשעבר, כי היא שוקלת להגיש כתב אישום כנגדה, בכפוף לשימוע, על עבירה לפי חוק שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה). ירון אלדר נחקרה בהקשר לפרשת הח"כ לשעבר אביגדור יצחקי (קדימה),

במסגרתה הוא חשוד בסיוע להעלמת מס בהיקף של 4.5 מיליון שקל.

 

ירון-אלדר חשודה כי ייצגה נישומים בפני מס הכנסה בשעה בה עוד לא הסתיימה שנת הצינון שלה מהרשות ובכך עברה על חוק הייצוג. ירון-אלדר עזבה את נציבות מס הכנסה ביולי 2004, והטענה היא כי ייצגה בשנת 2005 בטרם הסתיימה שנת הצינון שלה.

 

בפרקליטת טוענים, כי על פי חומר הראיות, ייצגה וקידמה ירון-אלדר את עניינם של לקוחותיו של רו"ח אביגדור יצחקי וכן את עניינו של רו"ח יצחקי בטיפולו בלקוחותיו, כל זאת בפני אהרון אליהו, שכיהן כסגנה במשך כל תקופת כהונתה כנציבת מס הכנסה. על פי הודעת הפרקליטות, פעולותיה של ירון-אלדר בוצעו לפני תום שנה מיום שפסקו יחסי הכפיפות ביניהם, על אף שהדבר אסור על פי חוק. בעשותה את האמור עברה ירון-אלדר עבירה לפי סעיף 3 לחוק שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה).

  

השימוע ייערך בפני יהושע למברגר, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים.

 

עורכי דינה של טלי ירון-אלדר, דוד ליבאי ודפנה ליבאי, מסרו בתגובה: טלי ירון-אלדר נתנה ייעוץ לרו"ח אביגדור יצחקי. היא לא ייצגה נישומים בפני מי שהיה כפוף לה בעבר, לא הפרה את כללי הצינון ואין מקום להעמידה לדין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x