שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נדחתה עתירת עיריית כפר סבא: האנטנות הסלולריות יישארו ליד גנים ובתי ספר

העירייה עתרה כנגד הקמת מתקנים סלולריים באזור הגבול עם הוד השרון, בטענה שקרבתם לגני ילדים ובתי ספר גורמת לחרדה בקרב האוכלוסיה

מארק שון 12:5307.03.10
בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה לאחרונה עתירה מנהלית שהגישה עיריית כפר סבא נגד עיריית הוד השרון והחברות הסלולריות, בדרישה למנוע את הקמת אנטנות סלולריות לאורך כביש 531, בגבול בין העיר לבין הוד השרון.

 

עיריית כפר סבא פתחה במאבק המשפטי לפני כחצי שנה, במטרה להרחיק
את האנטנות כ-200 מטרים מבתי ספר וגני ילדים בעיר. האנטנות מוצבות בשטחה של הוד השרון, והיא זו שנתנה לחברות הסלולר היתרי בנייה. בעתירה טענה עיריית כפר סבא כי האנטנות, שהוצבו על ידי סלקום, נמצאות במרחק של 150 מטרים משלושה גני ילדים ובתי ספר וגרמו לחרדה בקרב התלמידים, וכי חברות הסלולר האחרות מתכננות להציב אנטנות משלהם במרחק של 200-150 מטרים מהאוכלוסיה בדרום כפר סבא.

 

השופטת רות רונן קבעה כי העירייה לא הציגה ראייה שמוכיחה כי ייגרם בעתיד נזק לתושבי כפר סבא בגלל האנטנות, והעובדה שהמתקנים גרמו לחשש אינה מצדיקה סירוב לתת היתר בנייה. "אין מקום לכך שוועדה מקומית תסרב לתת היתר שהוא חוקי מכל יתר הבחינות, ועומד בכל דרישותיה של תמ"א 36, רק בשל החשש הציבורי שאין כל סימוכין לכך שהוא מבוסס", קבעה השופטת. השופטת הוסיפה כי אם הפתרון היחידי הוא להעביר את האנטנות מכפר סבא להוד השרון, הרי שמדובר בשיקול זר, לא רלוונטי ולא סביר.

 

חברת פלאפון יוצגה בהליך זה על ידי עורכי הדין מאיה אשכנזי ואמנון בורנצוייג ממשרד וינשטוק זקלר. עירית כפר סבא יוצגה באמצעות משרד עו"ד הררי טויסטר, ועיריית הוד השרון יוצגה על ידי משרד הרטבי, בורנשטיין בסון.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x