$
משפט

חשד: דני דנקנר סידר לעצמו מקדמת שכר גדולה תוך עקיפת הנהלים המקובלים

ערוץ 2 חשף הערב כי חקירת המשטרה מתמקדת בחשדות כי דנקנר קיבל בעת ששימש כיו"ר בנק הפועלים, מסגרת אשראי של 12 מיליון שקל על בסיס הצהרת הון שגויה וכן סידר לעצמו מקדמת שכר בסך 1.3 מיליון שקל

כתב כלכליסט 20:2704.03.10

חקירת המשטרה בפרשת דני דנקנר מתמקדת בחשדות כי סידר לעצמו מקדמת אשראי ומסגרת אשראי גדולה מבנק הפועלים בעת שכיהן כיו"ר הבנק, וזאת תוך עקיפת הנהלים המקובלים ותוך הגשת הצהרת שגויה על הונו האישי, כך פורסם הערב (ה') בחדשות ערוץ 2.  

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי החשדות שפורסמו, ב-1 בינואר 2008 סידר לעצמו דנקנר מקדמת שכר מבנק הפעולים בסך 1.3 מיליון שקל באמצעות הוראה ישירה שנתן לממונה על משאבי אנוש בבנק, תוך שהוא דורש לקבל אישור לתשלום המקדמה תוך יום אחד. לפי מה שנבדק, המקדמה שולמה מבלי שנתנו לכך כל האישורים הדרושים.

 

טענה נוספת היא כי דנקנר קיבל מהבנק מסגרת אשראי בסך 12 מיליון שקלים מבלי שנעשו כל הבדיקות המתחייבות למתן אשראי כזה, כל זאת תוך שהוא מכהן כיו"ר הבנק. לפי החשד, הוא לא דיווח על מטרת ההלוואה, לא הציע ביטחונות ולא עמד בדרישות שכל לווה אחר היה צריך לעמוד בהן בהלוואת ענק כזו.

 

אחת הטענות החמורות שעולות בהקשר הזה היא כי שכאשר ביקש את האשראי מהבנק, הגיש דני דנקנר הצהרת הון מוטעה ממנה עלה לכאורה כי אחזקותיו בחברה המשפחתית אלרן גבוהות בעשרות אחוזים משהיו בפועל. לחוקרים הגיע מידע לפיו דנקנר התערב אישית בבקשות אשראי של לקוחות, בין השאר טייקונים מהגדולים במשק שהיו בקשרי חברות עימו.

 

עוד נמסר בחדשות ערוץ 2 כי עם פתיחת החקירה נגד דני דנקנר נפגשו החוקרים עם המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, ומסרו לו את פרטי החשדות שבגינם נפתחה החקירה. יצוין כי באותה עת כבר לא כיהן דנקנר כיו"ר בנק הפועלים אלא בתפקיד מנכ"ל אריסון השקעות, החברה שבאמצעותה מחזיקה שרי אריסון את השליטה בבנק. כמו כן נבדק חשד שהיה מעורב בביצוע עסקאות של הבנק מבלי לדווח לבנק על ניגוד אינטרסים בהם הוא קשור בשל מעורבותו בחברת אלרן.

 

חלק מהמידע אותו חוקרת המשטרה הגיע מגורמים במערכת הכלכלית וחלקו הוביל להדחה של דנקנר מראשות בנק הפועלים בחודש מאי 2009. לא ברור עד כמה החשדות המויוחסים לו עולים לכדי עבירות פליליות.

 

תגובת דני דנקנר: "מטעמים מובנים, אין בכוונתי להתייחס בשלב זה לפרסומים שונים בנושא. אני קורא לכבד את החקירה ולאפשר לבצעה ללא כל התערבות. יש לי אמון מלא ברשויות, ואני משתף עמן פעולה באופן מלא. כולי תקווה כי העניין יובהר עד תום ויבוא על סיומו בהקדם האפשרי". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x