$
משפט

ליברמן נחקר בחשד לביצוע עבירות של שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים

על פי החשד, השגריר לשעבר בבלארוס, זאב בן אריה, שמר עותק מבקשה סודית לסיוע משפטי מרשויות המדינה בעניין חקירתו של ליברמן; חשוד שהציג את המידע לשר החוץ

איתי הר אור 15:0402.03.10

 

שגריר ישראל לשעבר בבלארוס, זאב בן אריה, נחקר במהלך השבועות האחרונים ביחידה הארצית לחקירות הונאה - להב 433, בחשד לביצוען של עבירות

שיבוש הליכי משפט, גילוי בהפרת חובה ומרמה והפרת אמונים.

 

בעקבות חקירת השגריר נדרשה גם חקירתו של שר החוץ אביגדור ליברמן, וזו התקיימה היום (ג'). השר ליברמן נחקר בחשד לביצוע עבירות של שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים.

 

על פי החשד, בעת שהתנהלה חקירה משטרתית בעניינו של ליברמן, העבירה משטרת ישראל באמצעות משרד המשפטים בקשה לסיוע משפטי לרשויות המוסמכות בבלארוס, אשר הכילה פרטים מהותיים אודות החקירה, לרבות נושאים אשר לגביהם נדרש אותו הסיוע. הבקשה לסיוע משפטי המסווגת כ"סודית" הועברה למשרד המשפטים הבלארוסי באמצעות שגריר ישראל דאז בבלארוס, מר זאב בן אריה.

 

על פי החשד, השגריר שאמור היה להעביר את הבקשה באופן דיסקרטי וישיר לרשויות בבלארוס שמר עותק ממנה, ולקראת הגעתו של מר ליברמן לביקור בבלארוס במהלך חודש אוקטובר 2008, העתיק מידע חסוי מתוך הבקשה, העבירו שלא כדין לליברמן ומסר לו על קיום הבקשה בעת שהשניים נפגשו במהלך אותו ביקור.

 

בנוסף להעברת המידע, נסובה החקירה אף סביב מעורבותו של השר ליברמן בקידומו ובהעסקתו של מר בן אריה במשרד החוץ במהלך החודשים האחרונים.

 

בתגובה לפרסום דבר קיומה של החקירה, פנה ליברמן, באמצעות סנגורו עו"ד ירון קוסטליץ, ליועץ המשפטי לממשלה וביקש לפתוח באופן מיידי בחקירה של מח"ש, לטענתו בעניין הדלפה נוספת מחקירתו.

 

"מבלי להתייחס לגופה של החקירה, העובדה כי שעה קלה בלבד לאחר סיום הליך חקירתי לשר ליברמן, הודלפו פרטי החקירה לאמצעי התקשורת – היא עניין חמור, ויש למצות את הדין עם מי מאנשיה של המשטרה שאחראי לעניין" אמר קוסטליץ, והוסיף כי "ביצוע עבירה באופן כה גלוי ובוטה על ידי איש משטרה צריכה להדאיג כל אזרח החרד לשלטון החוק, ולא ניתן לעבור עליה לסדר היום".

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x