$
רכב

מתי משתלם למעסיק להחזיק צי של מכוניות דיזל?

בדיקת חברת חשב מעלה כי מכוניות דיזל משתלמות למעסיקים רק אם הן נוסעות יותר מ-40 אלף ק"מ בשנה. ומתי משתלם להחזיק היברידית?

שרון ביידר 17:1023.02.10

איזו מכונית כדאי לרכוש? דיזל, בנזין או היברידית? חברת חשב, המתמחה בביצוע חישובים למגזר העסקי, ערכה השוואת כדאיות בין דגמי מכוניות על פי סוג ההנעה שלהן.

 

על פי נתוני חשב, עלויות האחזקה החודשיות של רכב משפחתי טיפוסי הנוסע כ-17 אלף ק"מ בשנה עומד על 2,847 שקלים לכלי רכב היברידי, 2,890 שקלים לרכב המונע באמצעות גז, 2,947 שקלים לרכב המונע באמצעות מנוע בנזין ו-3,284 שקלים לרכב המונע באמצעות מנוע דיזל.

 

קיה היברידית. מומלץ אם נוסעים מעל 13 אלף ק"מ בשנה קיה היברידית. מומלץ אם נוסעים מעל 13 אלף ק"מ בשנה

 

על פי נתוני החברה, במידה ונוסעים מעל לכ-11.6 אלף ק"מ בשנה מומלץ לעבור מרכב המונע בבנזין לרכב המונע בגז. עם זאת, בחברה מציינים כי יש לקחת בחשבון את המגבלות בישראל, המונעות מרכים המונעים בגז לחנות בחניונים תת קרקעיים.

 

עוד מציינת החברה, כי במידה ונוסעים מעל לכ-13 אלף ק"מ בשנה, הרכב המומלץ מבחינת עלויות האחזקה הוא רכב היברידי. מכוניות דיזל מומלצות, על פי נתוני החברה, רק במידה והרכב נוסע מעל ל-40 אלף ק"מ בשנה. על פי הנתונים, במידה והרכב נוסע פחות מ-11 אלף ק"מ העלויות הנמוכות ביותר יהיו ברכב בנזין רגיל בנפח 1.6 ליטרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x