$
תיירות

עובדי בריטיש איירווייז הצביעו בעד שביתה

81% מהדיילים והטייסים הצביעו בעד השביתה שלא נקבע לה תאריך. במקביל, טייסי לופטהנזה פתחו בשביתה שקירקעה 800 טיסות ופקחי הטיסה בפאריס הכריזו אף הם על שביתה בת 4 ימים

סוכנויות הידיעות 21:0422.02.10

ועד דיילי וטייסי בריטיש איירווייז החליט היום בהצבעה ללכת לשביתה במסגרת הסכסוך הארוך עם הנהלת החברה. ארגון Unite הודיע כי 7,500 עובדי מטוסים - 81% מאלה שהצביעו - החליטו ללכת לשביתה. הארגון לא מסר תאריך לשביתה ודיווח כי הדבר יידון בכינוס ביום חמישי אך בכל מקרה לא תתקיים

שביתה בחופשת חג הפסחא.

 

הארגון המייצג 13,000 אלף עובדי פנים המטוסים, אמור לתת התראה של שבוע לפני פתיחה בשביתה והחברה כבר החלה להכשיר עובדים חלופיים לרבות טייסים. ההנהלה והעובדים לכודים במחלוקת חריפה לגבי השכר ותנאי העבודה והסכסוך כבר הביא לשביתה מצומצמת בכריסמס של השנה שעברה.

 

בשבוע שעבר האגוד ניסה להוציא צו מניעה משפטי נגד חלק מהקיצוצים של החברה, לרבות הקפאות שכר, מעבר למשרה חלקית של חלק מהעובדים והורדת מצבת כוח האדם בטיסות ארוכות. הארגון טען שמדובר בהפרה של תנאי העובדים מאחר שלא התייעצו עמם בעתם כניסת הקיצוצים לתוקף בנובמבר.

 

הנהלת החברה טענה שהשינויים הכרחיים כדי להתמודד עם הירידה בביקוש לטיסות בצל המשבר הפיננסי. החברה הפסידה 208 מיליון ליש"ט בששת החודשים שהסתיימו בספטמבר.

 

במקביל, טייסי לופטהנזה פתחו בשביתה שקירקעה לפחות 800 טיסות. השביתה פגעה בתכניות של לפחות 10,000 נוסעים ברחבי העולם. לצד האיום בשביתה והשביתה נפתחה חזית נוספת מצדם של חמישה איגודים המייצגים את פקחי הטיסה בצרפת, שהכריזו על שביתה של ארבעה ימים משלהם וגרמו לביטולים של אלפי טיסות לנמל שארל דגול בפאריס.

 

לופטהנזה פנתה לבית המשפט בבקשה להחזרת 4,000 הטייסים לעבודה. בית המשפט בפרנקפורט עשוי לתת החלטה בעניין עוד היום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x