$
משפט

ג'קי בן זקן: אגיש תביעה אזרחית נגד רשות המסים

לטענתו הרשות חייבת לו 2.3 מיליון שקל, ומטרת החקירה נגדו היא לעכב את תשלום ההחזרים. אמש נעצר בן זקן בחשד להעלמת מס

הדר קנה 19:1222.02.10

"כבר השבוע אני ועורכי דיני מתכוונים להגיש תביעה אזרחית נגד רשות המסים על מנת לקבל את הכספים שהם חייבים לי בסכום של 2.3 מיליון שקל. רשות המסים מעכבת כספים שמגיעים לנו בדין", כך אמר היום (ב') ל"כלכליסט" ג'קי בן זקן, אשר נעצר ושוחרר אתמול בערבות בחשד לשימוש בחשבוניות מס

שהוצאו שלא כדין.

 

בן זקן חשוד כי לא דיווח על חשבוניות מס בסכום כולל של 17 מיליון שקל, שסכום המס הגלום בהם מסתכם ב-2.3 מיליון שקל.

 

בן זקן טוען כי לרשות המסים אין תיק נגדו: “אנחנו ביקשנו החזר מרשות המסים על רשת חנויות שקנינו ואז היתה השתלשלות דברים הזויה. מישהו קנה פה חנות - יש חוזים, הסכמים והעברות כספים. הכל גלוי ורשות המסים צריכה לשלם לנו החזרים. הרשות עכבו אותנו 180 יום ופתיחת החקירה מאפשרת להם לעכב אותנו יותר". לטענת בן זקן מהות החקירה של הרשות היא לעכב את ההחזרים של המס בסכום של 2.3 מיליון שקל, ולא קיימות טענות ממשיות נגדו.

 

בנוגע לטענתו כי ההליך נגדו קשור לזכייתו ברישיון מד אשדוד לחיפושי נפט, והקשר ליריבו העסקי קובי מימון שלא זכה ברישיון, אומר בן זקן כי: “הסמיכות של הדברים נראית לי מאוד תמוהה. אם זו יד מכוונת? לא יודע, אבל אני יודע בוודאות שזה לא הגיע מקובי".

 

מרשות המסים נמסר בתגובה: "חטיבת החקירות ברשות המסים פועלת ללא משוא פנים ומשיקולים ענייניים בלבד. בן-זקן נחשד בעבירות חמורות על חוק מע"מ. החלטה בדבר מעצר ושחרור בערובה הינה בסמכות הממונה האזורי וצוות החקירה, תוך התייעצות עם מטה חטיבת החקירות. הניסיון להסית את החקירה ולהטיל דופי בעבודת החוקרים, שכביכול רשות המסים משמשת כלי שרת בידי גורם עסקי כזה או אחר, אינו ראוי לתגובה."

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x