$
משפט

פרסום ראשון - חיים טופול תובע 4 מיליון שקל מלוידס: "סירבו לשלם תגמולי ביטוח"

טופול טוען כי מסע ההופעות שלו בארה"ב וקנדה בהצגה "כנר על הגג" נקטע עקב תאונה שאירעה על הבמה, וכי הנתבעת מסרבת לשלם לו את תגמולי הביטוח, למרות שרכש מראש ביטוח של מיליון דולר למצב של אובדן הכנסות

ענת רואה 19:1115.02.10

השחקן חיים טופול הגיש תביעה בסכום של 4 מיליון שקל נגד חברת הביטוח לוידס בטענה לאי תשלום תגמולי ביטוח. לטענת טופול בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בינואר 2009 הוא החל במסע הופעות ברחבי ארצות הברית וקנדה כשחקן ראשי בדמות "טוביה החולב" בהצגה "כנר על הגג". מסע ההופעות

נועד להסתיים באמצע אפריל 2010.

 

טופול טוען כי כפי שנהג לעשות מזה עשרות שנים הוא רכש אצל הנתבעים כיסוי ביטוחי שנועד להבטיח את הכנסותיו במקרה שייבצר ממנו להופיע בהצגה כשחקן ראשי במסע ההופעות כולו או חלקו. הפוליסה עמדה על 2.6 מיליון דולר, בהפחתה של 50 אלף דולר בכל שבוע לאחר תחילת סיבוב ההופעות.

 

לפי הנטען בתביעה, במהלך אחת ההצגות בסוף פברואר 2009 נפל טופול על הבמה והרגיש כאב חד בכתפו השמאלית. בדיקת MRI שנערכה לו מצאה קרע חלקי בגיד אך הוא המשיך במסע ההופעות עד שנפגע שוב ביוני 2009 כשנפל בשנית על הבמה, והתברר כי נגרם לו קרע מלא בגיד בכתף.

 

לדבריו בעקבות המלצות רופאיו הוא חזר לארץ כדי לעבור ניתוח וכל הופעותיו מנובמבר 2009 ואילך בוטלו. לפיכך תבע לפי תנאי הפוליסה לקבל תגמולי ביטוח בסך 1.05 מיליון דולר, אך לטענתו הנתבעת מתחמקת מקיום התחייבויותיה.

 

חתמי לוידס, המיוצגים בישראל באמצעות עו"ד יונתן גרוס, טרם הגישו את תגובתם לתביעה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x