$
משפט

רשויות המס: שווי הקרקע בפרויקט Blue ת"א הכפיל את עצמו בשלוש שנים

קבוצת קנדה ישראל טוענת בערר שהגישה לבית המשפט כי מדובר בהערכה מוגזמת שתוביל לתשלום מס לא ריאלי

מארק שון 09:0315.02.10

האם ערך הקרקע בפרויקט היוקרתי במתחם גלילות "BLUE תל אביב" הכפיל את עצמו מאז רכישתו ב־2006 והגיע ל־400 מיליון שקל? כך לפחות טוענות רשויות המס בדרישה לתשלום שהגיעה לקבוצת קנדה ישראל.

 

מתחם קאנטרי גלילות הוא מתחם יוקרתי בין צומת גלילות לבין הים, בסמיכות לחוף הצוק,

שעליו נבנה פרויקט הכולל 300 דירות יוקרה בשישה בניינים, המוקפים בריכות אקולוגיות, חדרי כושר, מגרשי טניס ומתקנים נוספים. הדירות עוצבו על ידי האדריכל הנודע אילן פיבקו.

 

בעלי המניות של החברה שרכשה את הקרקע הם אנשי העסקים ברק רוזן ואסף טוכמאייר, אייל שרצקי מחברת איתוראן ואיש העסקים יצחק ארבוב.

 

הקבוצה הגישה ערר על שומת המס לבית המשפט המחוזי בתל אביב ביום חמישי האחרון. הערר של חברת קאנטרי על הים (שהיא חלק מקנדה ישראל) הוגש בעקבות דרישה לתשלום מס על רכישת מניות שביצעה החברה בתחילת שנת 2008, אז רכשה מאשת העסקים ורדה בורשטיין חברה פנמית ששמה באלמונט ביי הולדינגס, שהחזיקה 10% מקאנטרי על הים.

 

עיקר הסכסוך בין החברה לבין רשויות המס הוא על הגדרת החברה - האם היא נחשבת "איגוד מקרקעין" או שמדובר בחברה יזמית. המשמעות הכספית של ההגדרה היא מס בגובה של יותר מ־2 מיליון שקל.

 

החברה טוענת כי לא ברור כיצד הגיעו רשויות המס לשווי הקרקע שלפיו חושב המס. הקרקע נרכשה בשנת 2006 תמורת כ־200 מיליון שקל, בסוף 2008 הקרקע היתה שווה 274 מיליון שקל, ואילו רשויות המס חישבו את המס על פי שווי קרקע של 400 מיליון שקל. החברה מוסיפה שמינהל מקרקעי ישראל הגדיל את שווי המכירה לצורכי מס רכישה פי ארבעה מהסכום המקורי בפעולה שנעשתה בחוסר סמכות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x