$
משפט

מנהלת ליגת העל בכדורסל נגד שידורי ספורט חינם באינטרנט

מבקשת להצטרף לערעור שהגישה הפרמיירליג על החלטת המחוזי שלא לחשוף את זהותו של מפעיל אתר שהעביר משחקי כדורגל חינם

מארק שון 15:2110.02.10
הפסיקה של בית המשפט המחוזי בעניין שידורי ספורט באינטרנט באמצעות תוכנה לשיתוף קבצים אינה מוגבלת לשידורי הפרמיירליג, אלא רלוונטית לכל שידורי הספורט ברחבי העולם, כך טוענת מנהלת ליגת העל בכדורסל שביקשה היום להצטרף לערעור שהגישה ליגת הכדורגל האנגלית לבית המשפט העליון.

 

בספטמבר
האחרון דחתה השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן בקשה לחשוף את זהותו של מפעיל אתר האינטרנט livefooty, שהעביר משחקי כדורגל באמצעות טכנולוגיית שיתוף הקבצים stearming. הפריימרליג היה צריך את זהותו כדי להוציא צו מניעה נגד מפעיל האתר, והוא ערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

  

ההחלטה של השופטת כללה כמה קביעות יוצאות דופן ושנויות במחלוקת בכל הקשור לזכויות יוצרים של גופי ספורט שונים. מנהלת הליגה, שבין תפקידיה היא מוכרת זכויות שידור למדיות שונות, טוענת באמצעות עו"ד חגי אשלגי שההלכה שתיקבע תשפיע עליה באופן מהותי, וכי היא עלולה להיפגע אם לא תינתן לה האפשרות להצטרף להליך ולהשמיע את עמדתה.

 

הקביעות מרחיקות הלכת של השופטת במחוזי היו אכן כלליות והתייחסו לשידורי ספורט באשר הם. השופטת כתבה בהחלטה כי "ייתכן שדווקא העידן הדיגיטלי בעולם הקפיטליסטי מחייב אותנו לאפשר הנגשה של שידורים למעוטי יכולת באמצעות רשת האינטרנט (...) צפייה במשחקי כדורגל, באירועי ספורט, חשובה מבחינה חברתית. על כן יש חשיבות שצפייה במשחקים אלו תתאפשר לכל מי שרוצה בכך, גם אם אין ידו משגת לרכוש מינוי לשירותי טלוויזיה בכבלים או בלווין".

 

מנהלת הליגה בכדורסל פנתה בעניין ההצטרפות להליך גם ליועץ המשפטי לממשלה, שאינו מתנגד לבקשה. עו"ד חיה זנדברג, מנהלת המחלקה האזרחית בפרקליטות המדינה, הודיעה לעו"ד אשלגי כי היא מותירה את ההכרעה בדבר הצטרפות המנהלת לשיקול דעתו של בית המשפט.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x