שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

בדרך: שורת הטבות לחיילי המילואים

ועדת השרים לענייני מילואים אישרה יום חופש נוסף לבני זוג של עובדי מדינה, הנחה בטסט לרכב ומענק של 1,000 שקלים למשתתפים בפר"ח

ועדת השרים לענייני מילואים התכנסה היום (ב') והחליטה על שורת הטבות לחיילי המילואים. בוועדה, בה השתתפו שר הביטחון אהוד ברק וסגן שר הביטחון מתן וילנאי, סוכם על מגוון הטבות בתחום התחבורה, חינוך, שיכון ורווחה.

 

הבשורה הגדולה ביותר היא לבני הזוג של חיילי המילואים שהם עובדי מדינה. הוחלט כי הם יזכו להטבות במקום העבודה במשך תקופת שירות המילואים של בן או בת הזוג. בין השאר, יזכו בני הזוג לשעת היעדרות יומית נוספת מעבר לזכאות, ויום חופש נוסף מעבר לזכאות בתום ימי המילואים של בן או בת הזוג.

 

הטבה זו תוחל על כל קריאה לשירות מילואים, בשונה מהמצב כיום, בו ההטבות של נציבות שירות המדינה ניתנות אך ורק בקריאה דחופה או בצו 8. ממשרד הביטחון נמסר, כי ההטבה באה מתוך הבנה שכשבן הזוג במילואים נופל יותר עול על בני המשפחה.

 

מענק למשתתפים בפר"ח

 

עוד אישרה הוועדה, מענק נוסף לחייל מילואים פעיל שמשתתף בפרויקט פר"ח בסך של כ-1,000 שקל בשנה. כמו כן הממשלה תבחן מתן הנחות בקרקע לחיילי מילואים פעילים, ומתן הטבות במשכנתאות לרכישת דירה. בנוסף, תיבחן העדפה במכרזים של נציבות שירות המדינה.

 

שר הביטחון אהוד ברק אמר, כי "חוק המילואים התקבל באפריל 2008, ומדובר בחוק חשוב מאוד. אני שומע מהרבה אנשי מילואים מילים טובות על החוק. אני מבקש לאשר היום את המשך קיומן של מספר הטבות שהוחלטו בחוק. בכך נעניק לאנשי המילואים את ההערכה שהם ראויים לה על השקעתם הרבה למען המדינה".

 

"החוק הציל את חיילי המילואים"

 

סגן שר הביטחון מתן וילנאי אמר, כי "חוק המילואים הציל את מערך המילואים של צה"ל. שנים ארוכות דובר עליו אך רק לאחר התערבות של משרד הביטחון חוקקנו את החוק ומאז המצב השתפר באופן ניכר. חשוב להעניק לחיילי המילואים עוד הטבות, זה מגיע להם על ההשקעה והדאגה למדינת ישראל".

 

ייבחנו גם הטבות במשכנתה ייבחנו גם הטבות במשכנתה צילום: בלומברג

 

ראוי לציין שמשרד הביטחון התנגד בחודש שעבר לאשר הצעת חוק שהייתה אמורה להגמיש את תנאי קבלת תעודת "משרת מילואים פעיל". כיום חייל מילואים המשרת לפחות עשרה ימים בשנה זכאי לתעודה המעניקה לו הטבות שונות.

 

חיילי מילואים שעושים שירות פעיל בשנה אחת, אך נמצאים בהדממה בשנה שלאחר מכן לא זכאים לתעודה. כך למשל חלק מהחיילים ששירתו במבצע עופרת יצוקה נפגעו מהחוק הקיים. הם זכו לשנת הפסקה ממילואים, ובגינה לא יקבלו את תעודת המילואים בשנה הבאה. לפי הצעת החוק שהגיש ח"כ זאב בוים, יהיה זכאי לתעודה חייל מילואים ששירת במצטבר כ-30 יום בשלוש שנים. ההצעה כאמור נדחתה בחודש שעבר.

יש גם הנחה לטסט

 

בשורה משמחת נוספת היא שבקרוב יוכל כל חייל מילואים בשירות פעיל לזכות בהנחה של עד 15% במחיר אגרת הרישוי השנתית לרכב, לאחר שוועדת השרים אישרה את ההצעה להוזיל את אגרת הרישוי עבור חיילי מילואים.

 

על פי ההצעה, גובה ההנחה באגרת הרישוי ייקבע בהתאם לנקודות הזיכוי במס של חייל המילואים. חייל ללא נקודות זיכוי יזכה בהנחה של 5% באגרת הרישוי. מי שיש לו חצי נקודה ועד נקודה אחת יקבל הנחה של 10% ומי שיש לו שתי נקודות ויותר יזכה להנחה של 15% במחיר אגרת הרישוי.

 

כל חייל מילואים יוכל לקבל את ההנחה על רכב אחד בלבד, גם אם ברשותו מספר כלי רכב. לדברי כץ, מדובר בהטבה כספית משמעותית העשויה להסתכם בכמה מאות שקלים בשנה לכל חייל.

 

החלטות ועדת השרים יובאו לאישור הממשלה בימים הקרובים.

 

שדולת המילואים כועסת

 

מחר (ג') תתכנס שדולת המילואים בכנסת לדיון דחוף. השדולה תדון בניסיונות "לרוקן מתוכן את חוק המילואים כחודשיים לאחר שנכנס לתוקף". בשדולה אומרים שהצבא מנסה כעת, לאחר אישור חוק המילואים, להגדיל את מספר הימים המותר ומספר התעסוקות האפשריות, ולשנות את מדרג המקצועות הנדרשים. בשדולה גם ידונו בשורת ההטבות שלדבריהן משמשות כעלה תאנה לעיוותו של חוק המילואים.

 

איתן כבל (עבודה) יו"ר שדולת המילואים אמר ל"כלכליסט" כי "ההטבות הם לעג לרש ומוטב היה לולא היו באות לעולם כלל. העובדה שלקח שנה וחצי לכנס את הוועדה לענייני מילואים ואלו הם ה'הישגים' שלה מעידה על החשיבות שרוכשת המדינה למערך המילואים. ההחלטה לאשר את שעות החופש לאמהות עובדות היא ראויה. חבל שהממשלה הכשילה לאחרונה חקיקה שמטרתה הייתה להפוך את זה למצב חוקי במשק כולו לכל האמהות העובדות ולא רק לעובדי מדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x