שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

תנועת המושבים: חשש לקריסה כלכלית של ענף הצימרים

בתנועה טוענים כי על משרד התיירות להפנות את תקציבי בניית הצימרים החדשים, לשיפוץ הקיימים. במשרד התיירות טוענים מנגד, כי ב-2010 כלל לא יופנה תקציב לבניית צימרים חדשים

יסמין גיל 15:4031.01.10

"ענף התיירות הכפרית הגיע למצב של עודף היצע. בניית צימרים חדשים עלולה להביא לקריסה כלכלית של הענף" - כך טוען מנהל האגף לכלכלה ופיתוח עסקי בתנועת המושבים, יוגב שריד, בהודעה שפרסמה היום (א') התנועה. לדבריו, בימים אלו נערכים במשרד התיירות דיונים לגבי "הקצאת מיליוני שקלים

להקמת צימרים חדשים".

 

"תמיכת המדינה בתיירות הכפרית ראויה לשבח", מוסר באותו נושא מזכ"ל תנועת המושבים, איתן בן דוד, "אולם יש להפנות את התקציב לשדרוג חדרי האירוח הקיימים, ולא להקמת חדשים שינגסו בעוגה הקטנה ויסבכו את חברי המושבים בהשקעות שיתקשו להחזיר".

 

בתנועה מעריכים כי עלות השיפוץ הכוללת של כ-4,000 צימרים, מחצית מכלל הצימרים הקיימים, היא כ-200 מיליון שקל. "מובן שהחלק הארי של הוצאות השיפוצים ימומן על ידי חברי המושבים", אומר בן דוד, "אולם התמיכה של משרד התיירות לביצוע השדרוגים יכולה להיות מנוף חשוב לביצוע ההשקעות הנדרשות".

 

אלא שבמשרד התיירות טוענים מנגד, כי "אין למשרד כל כוונה לסייע ב-2010 בבניית יחידות אירוח כפריות חדשות, למעט במגזרים הבדואי והדרוזי, וזאת בהמשך להחלטת ממשלה בנושא. המשרד רואה בתיירות הכפרית, שהתפתחה מאוד בעשור האחרון, ענף בעל חשיבות רבה לגיוון המוצר התיירותי של ישראל. בהתאם לתוכנית העבודה, יפעל המשרד ב-2010 לביסוס פעילות התיירות הכפרית בכלל, והצימרים הקיימים בפרט, בין היתר באמצעות חממות תיירות ופעולות שיווק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x