שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

לא מבזבזים זמן: הוגש כתב אישום נגד תוקף נשיאת בית המשפט העליון; מעצרו הוארך ב-5 ימים

פחות מ-24 שעות לאחר שהשליך פיני כהן את נעליו על נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, הוגש נגדו כתב האישום המייחס לו עבירות של תקיפה שגורמת לחבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט

איתי הר אור 10:4528.01.10

בזריזות חסרת תקדים המרמזת על החומרה שבה רואים רשויות אכיפת החוק את אירוע תקיפת נשיאת בית המשפט העליון אתמול (ד'), הוגשו הבוקר לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום ובקשה להארכת מעצר נגד פנחס כהן, בן 52 מירושלים, אשר השליך את נעליו לעבר נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש

ופגע בראשה. מעצרו הוארך ב-5 ימים.

 

בין היתר נכתב בכתב האישום: "הנעל פגעה בראשה של הנשיאה וסמוך לעינה השמאלית ומעוצמת הזריקה נשברו משקפיה של הנשיאה, והיא אף נפלה ממקום מושבה על הארץ. כתוצאה מהתקיפה, דיממה הנשיאה מאפה ונגרמו לה חבלות במצחה ובאפה. "בעשותו כן תקף הנאשם את הנשיאה שלא כדין וללא הסכמתה וגרם לה חבלות של ממש, הרס נכס במזיד ושלא כדין ואמר על הנשיאה דבר לעניין כהונתה בכוונה לפגוע במעמדה".

 

על פי כתב האישום, כהן הגיע לדיון בנושא שימוש בקנאביס לצרכים רפואיים בראשות הנשיאה דורית ביניש והשופטים אליקים רובינשטיין ועוזי פוגלמן. כהן התיישב במרכז האולם, ובמהלך הדיון קם ממקומו והשליך לעבר השופטת ביניש את אחת מנעליו תוך שהוא צועק: "מושחתת, הרסת לי את החיים".

 

כהן מואשם בעבירות של תקיפה שגורמת לחבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט.

כהן, שנעצר על ידי מאבטחי בית המשפט, הועבר למשטרת מרחב מוריה שם נחקר והודה בביצוע המעשה, אך הביע חרטה עליו. ככל הנראה יואשם כהן בביצוע עבירת תקיפה בנסיבות מחמירות, כאשר נראה כי הרקע למעשה הוא רצון לנקום בנשיאה בייניש על פסיקה שניתנה בעניינו. כהן אף ריצה בעבר עונש על תקיפת עורך דינו.

 

תקיפתה של ביניש עוררה סערה וזעזוע רב בכל קצוות הקשת המשפטית והפוליטית. בין המגיבים הרבים היו ראש הממשלה בינימין נתניהו, הנשיא שמעון פרס, שרים וחברי כנסת, וכן עמיתים של ביניש מהקהילה המשפטית. כולם הביעו זעזוע עמוק מהתקיפה, איחלו לביניש רפואה שלמה וטענו כי יש למצות את הדין עם התוקףץ. כמו כן כונסה ישיבת חירום אשר נקבעה להיום בבית המשפט העליון, בה ישתתפו נשיאי כל בתי המשפט בישראל.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x