$
תיירות

"כל עוד אני ראש המועצה, לא יהיה שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל"

כך אמר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, בישיבה מיוחדת בנושא הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג, במגידו. לפני כחודשיים הוצע להעביר את פעילות השדה בהרצליה למגידו. משרד התחבורה: החלטה בנושא תתקבל השבוע

יסמין גיל 12:1625.01.10

"כל עוד אני ראש המועצה, לא יהיה שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל", כך אמר אתמול (א') ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, בישיבת מליאה מיוחדת בנושא הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג במנחת מגידו. זאת, בתשובה לשאלה של אחת התושבות בעמק, שנכחה בדיון, ושאלה את בצר לגבי עמדתו האישית למהלך. עמדה רשמית של כלל המליאה, המורכבת מנציגי היישובים באזור, צפויה להתקבל בשבוע הבא, אולם כפי הנראה תהיה זהה.

 

בישיבה, שהוגדרה כשימוע ציבורי, השתתפו נציגי ציבור, תושבי האזור, אנשי מטה המאבק שבו חברים ראשי המועצות האזוריות עמק יזרעאל, מגידו וקריית טבעון וארגונים סביבתיים, וכן נציגים ממשרד התחבורה ומרשות התעופה האזרחית (רת"א).

 

בישיבה נכח גם האלוף (במיל') הרצל בודינגר, שעמד בראש הוועדה הציבורית לבחינת תוכנית אב לשדות תעופה בישראל, שפרסמה לפני כשנה את מסקנותיה, ביניהן להפוך את המנחת באזור מגידו לשדה תעופה בינלאומי אזורי, משלים לנתב"ג, שישמש בעיקר טיסות של צליינים שמגיעים לצפון הארץ.

 

"היה דיון מקצועי ומגוון וייצג את כלל הדעות לגבי השדה במגידו", אומר היום (ב') ל"כלכליסט" בצר, "עמדתי האישית היא שאני מתנגד להקמת שדה תעופה בינלאומי במגידו, אך אני כן תומך בהשארת המצב הקיים כפי שהוא, קרי, שדה תעופה דרג 4 למטוסי ריסוס, קלוב תעופה ואפשרות להעביר לצפון חלק מהפעילויות של השדה בהרצליה".

 

לפני כחודשיים, במהלך פגישה בין שר התחבורה, ישראל כץ לבין בצר, הועלתה הצעה שבמקום פתיחת שדה תעופה משלים לנתב"ג במגידו, תועבר לשם פעילות בתי הספר לטיסה של שדה התעופה בהרצליה, וכך במגידו לא תופעל פעילות בינלאומית. באותו זמן השר כץ הקצה דד-ליין של חודשיים, לקבלת החלטה בנושא השדה בהרצליה, שאותו מבקשות הרשויות שסביבו לסגור - דד-ליין שהגיע לסיומו השבוע. על כך נמסר היום ממשרד התחבורה, כי כפי הנראה ההחלטה לגבי השדה בהרצליה צפויה להתקבל עד סוף השבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x