שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אלי רייפמן חוזר לכלא: נאסר ל-14 יום

השופטת אלשיך: "בלב כבד אין לי אלא לקבוע, כי מר רייפמן לא נטל בשתי ידיו את ההזדמנות שהוצעה לו בכדי לחלץ את עצמו מן המיצר, אלא הוסיף להלך בדרך של תעתועים, משיכת זמן והתנצחות"

מארק שון 12:5610.01.10

איש העסקים אלי רייפמן חוזר למעצר. שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך החליטה לאסור את מייסד אמבלייז למשך 14 יום בהליך האזרחי, עקב בזיון בית המשפט בפרשת מניות אמבלייז.

 

"בלב כבד אין לי אלא לקבוע, כי מר רייפמן לא נטל בשתי ידיו את ההזדמנות שהוצעה לו בכדי לחלץ את עצמו מן המיצר, אלא הוסיף להלך בדרך של תעתועים, משיכת זמן והתנצחות", כך קבעה היום השופטת אלשיך ושלחה את רייפמן ל-14 יום נוספים בבית הכלא. מדובר במאסר אזרחי שננקט נגד רייפמן במסגרת הליכי כינוס הנכסים נגדו, מאסר שמוטל עליו בשל בזיון בית המשפט.

 

אלשיך התלבטה האם לעכב את החלטתה עוד מספר ימים, זאת כדי "להסיר ספק ולאפשר לרייפמן להראות התקדמות", אך לבסוף החליטה להחזירו מיידית למאסר. אלשיך המשיכה לתקוף את דרך התנהלותו של רייפמן; "התנהל בזחיחות דעת, אגב התעלמות מן המטרות לשמן שוחרר", כתבה השופטת, "מדובר בחייב אשר טרם מעצרו הפלילי הקדיש זמן רב לסבבי הרצאות, וראיונות בתקשורת (אפילו מבית הסוהר!!) זמן אשר "התפנה" כעת, בעודו יושב במעצר בית".

 


 

אלשיך התייחסה בציניות רבה גם לביקורת שמפנים רייפמן ועורכי דינו כלפי המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז. אלשיך כותבת, כי רייפמן ואנשיו מנסים "להציג תמונה של חייב נרדף ומוכה מכל עבר, אשר רודפיו – ובעיקר המנהל המיוחד – מתענים ומפיקים כמעט (ואני זהירה בלשוני) 'הנאה לא אנושית' מן ההתעללות בו". השופטת כותבת, כי מהראיונות שנותן רייפמן עולה תמונה של המנהל המיוחד "כדמות רבת-עוצמה, בעלת כוחות ויכולת משיכה בחוטים (לא רק בהליך זה, אלא גם בהליך הפלילי) שלא היתה מביישת אנשי שלטן בכירים", כהגדרתה, בעוד שרייפמן עצמו "מוצג בכשרון רב בידי בא-כוחו, כמעט כ'קדוש מעונה' וכלשון פרקליטו באחד הדיונים 'ילד טוב ירושלים' שעקב 'רשת המזימות' הנטווית סביבו, אין הוא מצליח, וסופו להחבט שוב ושוב, במעין משחק קפקאי של הרשויות, שלא מרצונו או מטובתו".

רייפמן התייצב הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב כדי לשמוע את החלטתה של השופטת ורדה אלשיך האם להחזירו למעצר בהליך האזרחי שמתנהל נגדו. נציגת כונס הנכסים הרשמי, עו"ד פאני יעקובוביץ' הביעה עמדה נוקשה במהלך הדיון ואמרה ש"אין מנוס מהחלטה קשה בעניינו של רייפמן", שמשמעות הדבר היא להחזירו למאסר.

 

עורך דינו של רייפמן, שלומי תורג'מן, תהה במהלך הדיון מדוע רייפמן מקבל יחס שונה מזה שקיבל לב לבייב במסגרת הדיונים של אפריקה ישראל. השופטת אלשיך קבעה נחרצות כי מדובר בשתי סוגיות שונות בתכלית ותיתן את החלטתה בעניין המשך המאסר בדקות הקרובות.

 

המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, מעוניין להחזיר את רייפמן למאסר בגין בזיון בית המשפט. ארז טען כי ב-22 בדצמבר נתנה השופטת אלשיך צו המורה לרייפמן להעביר אליו מידע בנוגע לחברת גולד, חברה שרייפמן העביר לה 4.3 מיליון דולר בשנים 2008-2006. בין הצדדים הוחלפו מספר אי מיילים בעניין, ובין היתר רייפמן שלח לארז אי מייל בו הוא מתלונן שהדרישה למידע אודות החברה לא עברה דרכו. עד כה לא העביר רייפמן את המידע וארז בתגובה ביקש לאוסרו.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x