שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בכירי משרד האוצר נפרדו מידין ענתבי

יובל שטייניץ אמר על הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר, כי "בעיתונים קראו לך הילד, אך בתקופת המשבר אתה היית המבוגר האחראי. הילד הזה היה בחזית והקרין תחושת ביטחון"

תומר אביטל 16:0804.01.10

בכירי משרד האוצר ערכו אירוע פרידה היום (ב') מידין ענתבי, הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר.

 

שר האוצר יובל שטייניץ אמר כי "בעיתונים קראו לך הילד, אך בתקופת המשבר אתה היית המבוגר האחראי. הילד הזה היה בחזית והקרין תחושת ביטחון".

 


שר האוצר הוסיף כי אגף שוק ההון בראשות ענתבי הפך את רפורמת בכר לישימה, וכן הצליח בפיקוח על מעל ל-300 גופים פיננסיים. השר ציין כי "אין לי ספק שידין יחזור לשירות הציבורי ויתרום שוב פה, ולא רק במגזר הפרטי"

 

נגיד בנק ישראל, פרופ' סנטלי פישר, הדגיש כי הפעולות שייזם ענתבי תרמו לאיתנות המשק, וכי "לי ולמפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, היו מספר ויכוחים עם ידין. אך תמיד התרשמנו מהנימוקים המקצועיים שהציג". שר האוצר לשעבר ח"כ רוני בראון אמר כי "בזמן המשבר האגף היה בעין הסערה ותפקד בצורה מעולה".

 

מר ענתבי סיכם כי "אני ממליץ לכולם לעבוד בשירות הציבורי. פגשתי כאן אנשים ערכיים, עסקתי בתכנים עשירים ויש אתגרים גדולים". מר ענתבי העביר את השרביט למחליפו (שלא נכח באירוע) ואמר "אני מעביר לפרופסור שריג מקל של מירוץ שליחים ארוך. הדרך ארוכה והאתגרים רבים, אך אגף זה הוא תיבת אוצרות, ומצוי בה כל הדרוש לשיפור איכות החיים".

 

ענתבי פורש לאחר 11 שנים באוצר, מתוכן כארבע שנים בתפקיד הממונה על שוק ההון והביטוח. שר האוצר בחר בשבוע שעבר את פרופ' עודד שריג לכהן כמחליפו. פרופ' שריג ייכנס לתפקיד בעוד כשבועיים לאחר שמינויו יאושר על ידי הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x