$
סביבה

בנק הפועלים חנך ביקנעם סניף ירוק ראשון

מנכ"ל הבנק, ציון קינן: "אימוץ תפישת הבנייה הירוקה מהווה מרכיב חשוב בתוכנית הכוללת לקיימות ואחריות חברתית שמוביל בנק הפועלים"

תומר זלצר 10:2003.01.10

בנק הפועלים השיק בשבוע שעבר את הסניף הירוק הראשון שלו במרכז ביג ביקנעם. הסניף נבנה תוך אימוץ גישה סביבתית בתהליכי הבנייה, החל בתכנון וכלה באופן הביצוע. בטקס ההשקה השתתפו יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי, והמנכ"ל ציון קינן.

 

ציון קינן אמר: "בנק הפועלים פועל לאורך
כל השנים תוך מודעות גבוהה לסביבה. אימוץ תפישת הבנייה הירוקה מהווה מרכיב חשוב בתוכנית הכוללת לקיימות ואחריות חברתית שמוביל בנק הפועלים, ובכוונת הבנק להקים מבנים וסניפים נוספים על פי עקרונות אלה."

 

בנייה ירוקה כוללת אימוץ גישה סביבתית בתהליכי הבנייה, החל בתכנון וכלה באופן הביצוע. מטרתה היא למנוע פגיעה במשאבים מתכלים, לצמצם את ייצור הפסולת ולחסוך באנרגיה. העקרונות המרכזיים בבנייה ירוקה הם תכנון יעיל וחסכוני של המבנה בשילוב עם הסביבה, בידוד תרמי יעיל לחימום או קירור, ניתוב של אור טבעי ואוויר לתוך המבנה, ניהול חסכוני של מים ומחזור של פסולת. סניף יקנעם נבנה בשיתוף חברת דומרק טכנולוגיות, המתמחה בתכנון והקמת פרויקטים בבנייה ירוקה. הפרויקט לווה על ידי מכון התקנים, שמעניק לסניף יקנעם תו תקן ירוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x