שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

כפי שנחשף ב"כלכליסט": הוגש כתב אישום חמור בפרשת 'קווין מרי'

הפרקליטות דחתה הטענות שהשמיעו הנאשמים בשימוע והגישה נגדם כתב אישום חמור בגין ניהול רשת הימורים בלתי חוקיים רחבה והלבנת הון

איתי הר אור 16:5530.12.09

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום בפרשת ההימורים באינטרנט של משפחת טליס הידועה כפרשת 'קווין מרי'.

 

"כלכליסט" חשף לאחרונה כי בפרקליטות הוחלט לדחות את הטענות שהשמיעו הנאשמים בשימוע ולהגיש נגדם כתב אישום חמור בגין

ניהול רשת הימורים בלתי חוקיים רחבה והלבנת הון. הנאשמים הם יהודה טליס, שיר טליס, גיא טליס, רינה טליס, אברהם גגין, אברהם רפאלי, יוסף מיבר, דוד פטחייב ומספר חברות שבשליטתיהם.

 

הנאשמים נחשדו כי החל משנת 2001 הפעילו רשת הימורים בארץ ובחו"ל באמצעות סניפי אינטרנט קפה. המחשבים בסניפים היו מחוברים לרולטה ממוחשבת שפעלה מדירה בצפון רחוב דיזנגוף.

 

על פי החשד, פעילות ההימורים של קווין מרי בארץ ובחו"ל היתה בהיקף של כ-80 מיליון שקל, וזאת בשעה שלשלטונות המס דווחו הכנסות של 4.3 מיליון שקל בלבד, כביכול מהפעילות הרגילה של רשת בתי הקפה. נוסף על כך, המעורבים חשודים בכך שהטו את תוצאות הרולטה הממוחשבת כך שיכלו לקבוע היכן ייעצר הכדור, ובדרך זו להטות את תוצאות המשחק ולמנוע זכיות של מהמרים.

 

כתב האישום שהוגש רחב בהיקפו וכולל 40 עמודים. הפרשה החלה בנובמבר 2004, כשחוקרי יאח"ה חשפו את שיטת הפעולה של רשת ההימורים של חברת קווין מרי, באמצעות סניפי אינטרנט קפה. מאה שוטרים פשטו על 26 אתרים של הרשת, בתום חקירה סמויה שנמשכה חצי שנה. באותה פשיטה נעצרו 20 חשודים, ונתפס ציוד הימורים רב.

 

סנגורו של דוד חיים (פטחייב), עו"ד שי הראל, מסר ל"כלכליסט": "זה עתה קיבלנו לידינו את כתב האישום החובק עשרות עמודים. כתב האישום ארוך במיוחד, עמוס פרטים ואישומים רבים שכלל אינם רלוונטים למרשי. מרשי לא נחשד ולא נחקר בקשר לביצוע עבירות מס, ובצדק. יש להתפלא על כך שדווקא הפרקליטות החליטה להאשים אותו בכך. מרשי לומד את כתב האישום ונערך לקרב על חפותו בבית המשפט".

 

מעורכי הדין קובי ואורי גולדמן ממשרד גולדמן־ברון, המייצגים את משפחת טליס - החשודים העיקריים בתיק, נמסר בתגובה: "הסוגיות המשפטיות בתיקי הימורים באינטרנט הן סבוכות וטרם מוצו בפסיקה. ניסיונה של המדינה להכניס 'בכוח' לתוך כתב האישום עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ממחישה את השימוש הלא ראוי שעושה המדינה בחוק. רבים הם המקרים שמתחילים בקול תרועה רמה ומסתיימים בקול ענות חלושה והדברים יתבהרו בבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x