$
משפט

משפחתו של פועל שנפל במתחם ממילא תובעת מסולל בונה 2.5 מיליון שקל

הפועל נפל מפיגום בקומה ה-12 בעת ביצוע עבודות הבנייה ונהרג במקום; משפחתו טוענת לרשלנות מטעם החברה ולהעסקה בתנאי בטיחות ירודים

דותן לוי 16:4728.12.09
מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שנתיים לאחר מותו של ג'ראדאת אחמד, פועל פלסטיני מג'נין במהלך עבודות בנייה במתחם ממילא, החליטו בני משפחתו להגיש תביעה נגד הקבלן המבצע - חברת סולל בונה, בשליטת שיכון ובינוי.

 

מכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב על ידי עו"ד ערן אבנון עולה, כי לפני התאונה התקינה הנתבעת פיגומים הנקראים "פריקסטים" בפתחי הקירות החיצוניים של המבנה, אשר היוו מסגרת לפתחים החיצוניים. בבוקר התאונה, נדרש הפועל יחד עם פועל נוסף לעבוד במבנה ולבצע עבודה של יישור ופילוס הפיגומים, אלא שאז תוך כדי עבודתם השתחררו ונפלו זוג קרשים חיצוניים אשר תפסו את הפיגום מבחוץ. הפיגום החל להתמוטט, והמנוח שעמד בתוך המבנה אך רגליו היו לכודות בין חוט שזור תחתון אשר חיבר בין צדדי הפיגום נסחב על ידי הפיגום המתמוטט, ונפל דרך הפתח לקרקע מגובה של כ-18 מטר, על רצפת הבטון. צוות רפואי שהוזעק למקום קבע את מותו.

 

לטענת התובעים, סולל בונה התרשלה בכך שהעסיקה את המנוח בתנאי בטיחות ירודים וללא נקיטת אמצעי זהירות המתחייבים מעבודה כפועל בניין המבצע עבודה של פילוס ויישור מבנה טרומי בגובה רב. המנוח עבד בסביבת עבודה מסוכנת, והתאונה הקטלנית הייתה צפויה מבחינת הנתבעת כמעביד למרות שבידיה היו כל האמצעים הדרושים למניעת הסיכון הכרוך בעבודה זו.

 

מסולל בונה נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל ועורכי הדין שלנו לומדים את התביעה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x