$
סביבה

סרוסי: "הנדבך העיקרי באסטרטגיית האחריות התאגידית של הפועלים - יציבות"

יו"ר הפועלים כתב את הדברים במסגרת דו"ח האחריות החברתית של הבנק שפורסם היום. המנכ"ל ציון קינן: "הקפדה על עקרונות התנהגות תאגידית-אתית מצמצמת סיכונים"

תומר זלצר 12:0228.12.09

יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי מתייחס היום (ב') לאסטרטגיית האחריות התאגידים של בנק הפועלים, במסגרת "דו"ח הקיימות, האחריות החברתית, הסביבתית והכלכלית" שמפרסם היום בנק הפועלים. לפי סרוסי, "אסטרטגיית האחריות התאגידית בבנק הפועלים מתבססת על ארבעה נדבכים עיקריים. בראש ובראשונה - יציבות. כבנקים, חובתנו לחזק את יציבותנו ואת אמון הלקוחות בחוסננו, הן על-ידי חיזוק ההון המשמש כרית ביטחון מרכזית, והן על-ידי שיפור תהליכי ניהול הסיכונים".

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הנדבך השני, לפי סרוסי, הוא קיום בנקאות רווחית: "בנקים לא יוכלו לשמור על יציבות לאורך זמן אם לא יהיו רווחיים. אדגיש שכוונתנו היא לרווחיות בת-קיימא - sustainable profitability, לא לרווחיות המקדשת תשואה מיידית גבוהה אך טומנת בחובה סיכונים גדולים".

 

הנדבך השלישי הוא תחום הקיימוּת. "בנק הפועלים חרט על דגלו נושא חשוב זה, והוא מניף אותו בגאווה. בתחום זה פעלנו רבות לחיסכון בשימוש במשאבים מתכלים, בחשמל, בנייר ובמים; הגברנו את המיחזור בבנק ואת המודעות לטיפול במזהמים. במישור הלאומי אנו מובילים את מימון הפיתוח של התשתיות להתפלת מים ולאנרגיה חלופית".

 

השותפות - היסטוריה ומורשת

 

"נדבך אסטרטגי מוביל הוא תפיסת השותפות", מציין סרוסי. "דרך פעולה זו מייחדת את בנק הפועלים ומותאמת לאופי הארגון, להיסטוריה שלו ולמורשתו. בחרנו בערך השותפות כציר אסטרטגי מרכזי מאחר שבנק הפועלים שואב את הצלחתו מהצלחת שותפיו לדרך: הלקוחות, העובדים, הספקים והקהילה. כך, למשל, השותפות עם לקוחותינו מתבטאת בשאיפתנו לקדם את חירותם הפיננסית", באמצעות מתן ידע, כלים וייעוץ בנקאי מקצועי".

 

מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן מציין בדו"ח, כי "ביישום אחריות חברתית תאגידית אנו רואים אתגר ניהולי מרכזי ומרתק. בשנה של משבר כלכלי, אתגר זה נהיה מורכב אף יותר. 2008 תיזכר כשנה סוערת למשקי העולם. יש הטוענים כי בשעה כזו, תשומת הלב חייבת להינתן כולה להבטחת החוסן הכלכלי של העסקים ושל המשק. אולם אני מאמין כי אסור, גם בזמן הזה, להזניח את מחויבותנו לתרבות עסקית, לקיימות ולמעורבות בחיי הקהילה. התבוננות בסיבות שהביאו למשבר הכלכלי מביאה למסקנה, העולה בקנה אחד עם תפיסת האחריות החברתית של הבנק, כי הקפדה על עקרונות של התנהגות תאגידית-אתית נאותה תצמצם את הסיכון להתרחשותו של משבר דומה בעתיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x