שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מעצרו של רייפמן הוארך בשישה ימים; סניגורו: "אין חשש לשיבוש הליכים - הכל פורסם ב'כלכליסט'"

לדברי רייפמן, "איתן ארז הבטיח שהוא יקבור אותי בכלא - וזה מה שהוא מנסה לעשות". אמו אמרה כי "לא הערכנו נכון את האויב"

איתי הר אור 11:1822.12.09

בית משפט השלום בתל אביב האריך לפני שעה קלה בשישה ימים את מעצרו של מייסד אמבלייזאלי רייפמן. איש העסקים נעצר אמש בחשד כי זייף מסמכים - פרשה שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט".

 

המשטרה ביקשה להאריך את המעצר בעשרה ימים. נציג המשטרה פקד ירון שטרן טען כי יש חשש לשיבוש הליכי חקירה וכי יש עילה של מסוכנות. לדבריו, דרושות עוד כמה פעולות חקירה, בהן חקירתם של אנשים נוספים. 

 


 

צפו במסמך המאשר לכאורה כי רייפמן מחזיק בחשבונו בחברת הברוקרים J.M.FINN ב-9 מיליון מניות של אמבלייז; בחיקור הדין במשטרה טענו בעלי החברה כי לא הנפיקו מסמך זה. 

 

סניגורו של רייפמן, עו"ד יורם שפטל, אמר בפני שופטת המעצרים: "אתם זרוע של איתן ארז (המנהל המיוחד, אה"א). את המהלך מוביל ארז. אין שום חשש לשיבוש הליכים כי הכל כבר פורסם ב'כלכליסט'. החשדות היו ידועים כבר מיולי". שפטל הגיש ערר על החלטת בית המשפט.

 

השופטת קבעה כי אין מחלוקת שיש חשדות הקושרים את רייפמן למיוחס לו, וכי קיים צורך לחקור אנשים נוספים - פעולה שעלולה להשתבש אם רייפמן ישתחרר וישוחח עם אנשים אלה. עם זאת קבעה שתקופת המעצר תצומצם ותימשך עד ליום א'. 

 

עם כניסתו לדיון אמר רייפמן: "זאת הסלמה נוספת של ארז. הוא הבטיח שהוא יקבור אותי בכלא - וזה מה שהוא מנסה לעשות. זאת בריונות לשמה".

 

לגבי הזיופים אמר: "זאת פשוט המצאה מוחלטת. אבל אני רוצה להעביר מסר לאמא שלי - 'אנחנו נילחם'".

 

לגבי בילוי הלילה בתא המעצר אמר בחיוך: אני מגלה יותר ויותר מקומות בישראל שיש בהם תאי מעצר". לדבריו, "יש כאן סיפור של הפעלת לחץ - 'תעביר את המניות או שנאשים אותך בזיוף', עד שסוף סוף יצאתי כדי לעבוד על כך".

 

אמו של רייפמן, מניוטה, התייצבה גם היא באולם המעצרים כדי לתמוך בבנה. לפני תחילת הדיון אמרה: "לא הערכנו נכון את האויב. איתן ארז הוא איש חזק מאוד, והוא יעשה הכל כדי לקבל את הכסף".

 

בתשובה לשאלה האם ייתכן שבנה אלי זייף את מסמכי ההלוואה אמרה מניוטה: "אני מכירה את הבן שלי. הוא לא זייף שום מסמך והוא לא יעשה שום דבר רע לאף אחד". עוד הוסיפה בעניינו של ארז: "היום הוא מצא משהו אחד, מחר הוא ימצא משהו אחר. הוא יעשה את זה כמה שהוא רוצה".  

 

מפלג ההונאה במשטרת מחוז תל אביב מנהל חקירה נגד רייפמן לפיה לקח הלוואות של כ-6 מיליון דולר משתי חברות השקעות בחו"ל, והמציא למלווים מסמכים מזוייפים כמי שיש לו בטחונות של מניות אמבלייז השייכות לו ומוחזקות בחברת ברוקרים באנגליה.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x