$
רכב

"מזגן יקצר בחצי את טווח הנסיעה של רכב חשמלי"

מהנדס הרכב דוד נמרי מעריך כי השימוש במזגן במכונית חשמלית עשוי להפחית את טווח הנסיעה שלה בין טעינה לטעינה ל-60 ק"מ

שרון ביידר 08:2222.12.09

"מיזוג האוויר הוא המכשול הגדול ביותר בפני חדירה של רכב חשמלי לישראל" - כך אמר אתמול מהנדס הרכב דוד נמרי ביום עיון שערך המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה. נמרי העריך כי השימוש במזגן במכונית חשמלית עשוי להפחית את טווח הנסיעה שלה בין טעינה לטעינה ל־60 ק"מ, כחצי מהטווח שמציגות היצרניות.

 

לדברי נמרי, המשמש כיום יועץ עצמאי למשרד הביטחון, גם חזון הטעינה המהירה של המכוניות החשמלית אופטימי מדי. הוא טוען כי כדי שטעינת המצבר של מכונית חשמלית תהיה מהירה כמו מילוי תא דלק של מכונית בנזין, נדרש חיבור בהספק של 1,000 אמפר, וחיבור זה אינו אפשרי, לא לנקודת הטעינה ולא למכוניות החשמליות הקיימות כיום.

 

 

בין משתתפי הכנס שררה הסכמה שלפיה מחירה של הסוללה ימשיך להיות גורם שייקר את המכונית החשמלית. על פי נתונים שהציג שאול זוהר, מנכ"ל חברת המידע העסקי Meidata, מכונית חשמלית יקרה כיום בכ־150% לעומת מכונית בנזין, ובעתיד היא תהיה יקרה ממנה ב־70%. זוהר הוסיף כי מידת החדירה של המכוניות החשמליות תלויה בעיקר בהיקף הסובסידיות שיעניקו הממשלות בעולם ובמחיר הנפט.

 

מחברת בטר פלייס, הפורסת בימים אלה תשתית טעינה למכוניות חשמליות בישראל, נמסר בתגובה: "היסוד לנתונים אינו ברור. טווח הנסיעה של הרנו פלואנס החשמלית עתיד להיות כ־160 ק"מ ושימוש במיזוג לא יקצר את הטווח כפי שהוצג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x