$
משפט

אנשי קבע נגד צה"ל וחבר: שתי ייצוגיות בהיקף של 490 מיליון שקל

אנשי הקבע התובעים טוענים כי גבו מהם פרמיות ביטוח חיים "כפוי", בניגוד לדין, ובסכום הגבוה מהנקוב בפוליסה

מארק שון 16:3416.12.09

בשתי בקשות לתביעות ייצוגיות שהוגשו לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד צה"ל, ארגון חבר וחברות הביטוח מגדל וכלל, טוענים אנשי הקבע כי גבו מהם פרמיות ביטוח חיים "כפוי", בניגוד לדין, ובסכום הגבוה מהנקוב בפוליסה. על פי התביעות, נדרשים צה''ל, חבר וחברות הביטוח להשיב למבוטחים סכום של כ-490 מיליון שקל.

  

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
המבקש, בן ניידורף, מהנדס בדרגת סרן המשרת בשירות קבע, פיצל את הבקשות - האחת היא כנגד צה"ל והשנייה נגד חברות הביטוח וחבר. ניידורף טוען באמצעות משרד עורכי דין צמח-שאשא, כי מעולם לא נתן את הסכמתו, בכתב או בעל פה, לעריכת הביטוח הקבוצתי על-ידי חֶבר וכי החברות בפוליסה הקבוצתית נכפתה עליו מבלי שיש לו אפשרות לסרב לכך.

 

לטענת ניידורף, הפרמיות בגין הביטוח הכפוי משולמות על ידי אנשי הקבע ועצם כפיית הביטוח והעדר האפשרות לבטלו עומדים בניגוד להוראות הדין, לרבות הוראות הפיקוד העליון והפקודות המטכ"ל.

 

לטענת המבקש, הוראות הפיקוד העליון לא התירו למטכ"ל לקבוע ניכויי חובה משכרו של איש קבע אלא רק "תוספות" לשכר וכי במסגרת פקודות המטכ"ל נקבע במפורש שדמי הביטוח ייגבו מתוך דמי החבר החודשיים ולא בנוסף להם, כפי שהדבר מתבצע כיום.

 

בבקשות נטען גם, כי החברות הגדילו את הפרמיות הכפויות במרוצת השנים, שלא בהתאם לתנאי הפוליסה, באופן שאנשי הקבע מחוייבים בפרמיות מעבר לנקוב בפוליסה.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x