$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": האוניברסיטאות העבירו את כל נתוני השכר למשרד האוצר

יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב מנואל טרכטנברג: "נשקול לפרסם גם את הרכבי תיקי ההשקעות של המוסדות. חשיפת הנתונים אינה מהלך חד־פעמי, אלא תהפוך לשגרתית"

נעמה סיקולר 07:0716.12.09

בהתאם לסיכום מחודש ספטמבר, הועברו בימים האחרונים כל נתוני השכר באוניברסיטאות לממונה על השכר באוצר. החל בדו"ח הבא שיפרסם הממונה על השכר, ייחשפו נתונים מלאים על חברי הסגל ועובדי המינהל בעלי השכר הגבוה בכל אוניברסיטה.

 

בחודשים האחרונים דרש האוצר מאוניברסיטת

בר־אילן לחשוף את נתוני השכר שלה, בטענה שקיימות בה חריגות שכר משמעותיות. במקביל עוכב חלק מתקציב המוסד. ראשי כל האוניברסיטאות ניהלו את המערכה לצד בר־אילן, משום שגם הן נדרשו לחשוף נתונים וטענו שהדבר פוגע בחופש האקדמי. לבסוף, בתיווך שר האוצר יובל שטייניץ ויו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) מנואל טרכטנברג, הוסכם על העברת הנתונים המלאים.

 

"כל החומר הועבר בימים האחרונים פרט לכמה השלמות נקודתיות", אמר טרכטנברג. "בשלב הבא, הממונה על השכר יבדוק אם הסכמי השכר מתאימים לכללים הנהוגים באוניברסיטאות, ויצביע על חריגות. החידוש הוא שאנחנו מתייחסים להתנהלות של חשיפת הנתונים כאל דבר שבשגרה. זה לא חד־פעמי. המהלך הזה אמנם עוד לא מבטיח לנו שלא יהיו חריגות שכר, אבל כן מבטיח לנו שיהיה פיקוח. שקיפות היא שם המשחק".

 

כשנשאל אם בעתיד ייחשפו גם הרכבי תיקי ההשקעות של האוניברסיטאות, ענה טרכטנברג: "הנושא נמצא בבדיקה. עדיין אין לי דעה מוצקה. יש כאן כוחות מנוגדים: מצד אחד הרצון שלנו לסטנדרט של שקיפות, ומצד שני העובדה שמדובר בהסכמים עם תורמים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x