שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נחשפה רשת הימורים באינטרנט בישראל

תעשיית ההימורים נחשפה לאחר חקירה סמויה ממושכת, והבוקר נעצרו חמישה חשודים בהפעלת מערך הימורים מסועף באינטרנט, שבראשה עמדו ישראלי המתגורר בחו"ל ואחיו תושב תל אביב. בנוסף נעצרו חשודים נוספים בתמיכה הטכנית ובניהול הכספים והגבייה של האתרים, ועוכבו מהמרים ומעורבים נוספים

איתי הר אור ואמנון אטד 11:2215.12.09

היחידה הארצית לחקירות הונאה וכוח המשימה בלהב 433 להימורים באינטרנט, יחד עם הפרקליטות ורשות המסים חשפו תעשיית הימורים מסועפת באינטרנט, שהופעלה על ידי ישראלים דרך אשכול האתרים internet1x2.com.

 

תעשיית ההימורים נחשפה לאחר חקירה סמויה ממושכת, והבוקר (ג') נעצרו חמישה
חשודים בהפעלת מערך הימורים מסועף באינטרנט, שבראשה עמדו ישראלי המתגורר בחו"ל ואחיו תושב תל אביב. בנוסף נעצרו חשודים נוספים בתמיכה הטכנית של האתרים ובניהול הכספים והגבייה של האתר, וכן עוכבו מספר מהמרים ומעורבים נוספים.

 

מדובר בתיק חקירה נוסף של מערכת האכיפה המשולבת בהובלת הוועדה המתמדת לשת"פ הבין-מערכתי הכולל בתחומי הפשיעה החמורה והמאורגנת, העובר לשלב הגלוי של החקירה. על פי החשד, אשכול ההימורים שגלגל מיליוני שקלים פעל באמצעות שרת במזרח אירופה, כאשר ניהול האתר התבצע מבליז שבמרכז אמריקה.

 

אשכול אתרי ההימורים שניהלו החשודים כולל הימורים בספורט- כדורגל עולמי, פוטבול, בייסבול, אגרוף, טניס והוקי וכן פוקר והימורי קזינו עם דילריות בשידור וידאו חי. על פי החשד, ההימורים התבצעו באמצעות כרטיסי אשראי והעברות לחשבונות בנק.

 

בשעות הבוקר נעצרו החשודים ונערכו חיפושים בבתיהם, ולאחר מכן הם הובלו לחקירה ביאח"ה- להב 433. חוקרי משרד פקיד שומה חקירות תל-אביב בודקים את היבטי המס בנוגע לרווחים שהופקו מהפעילות וכן את מקור הכספים של המשקיעים.

 

את כוח המשימה ליווה צוות פרקליטים משולב (פלילי-אזרחי) בשנה האחרונה. מדובר באכיפה שנעשית בהמשך לקבלת עמדת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה בעניין אתר ההימורים "ויקטור צ'נדלר", עמדה אותה הציגה המחלקה הכלכלית באמצעות עורכי הדין ד"ר מאור אבן חן ועו"ד ערן בנאי, ושקבעה כי העובדה ששרתי אתר נמצאים בחו"ל, אינה מוציאה את מפעילי האתר מתחולת החוק הישראלי, שכן ברגע שהאתר מאפשר לגולשים מישראל להמר בו, הוא מבצע עבירה של ארגון הימורים בארץ. מהמשטרה נמסר כי עמדה זו קיבלה תוקף של בית משפט השלום בראשון לציון ושל בית משפט המחוזי בתל אביב.

 

עוד נמסר מהמשטרה: "עבודת הצוות המלווה מפרקליטות המדינה, הינה חלק ממאבק הפרקליטות בהימורים הבלתי חוקיים כשהמטרה היא תקיפה כלכלית משולבת של הארגונים המפעילים אתרים אלה במספר מישורים מעבר לעבירות ארגון ההימורים: עבירות הלבנת הון, בקשות חילוט שונות ובחינת אפשרות להגיש כתבי אישום בעבירות מס נגד כל המעורבים הרלוונטיים.

 

בשעות הצהריים יובאו החשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון.

 

עו"ד אורי גולדמן ממשרד גולדמן ברון, המתמחים בעבירות כלכליות ובעבירות הלבנת הון, מסרו בתגובה לחשיפת פרשיית ההימורים: "נכון להיום, אין הכרעה שיפוטית תקדימית שתגדיר את סוגיית מיקום השרתים. לכאורה, כל ניסיון לייצר תשתית משפטית בנושא 'משחקים אסורים' ברשת, שתביא להרשעה בישראל על פי חוק איסור הלבנת הון, מוטל בספק".

 

עוד הוסיף גולדמן: "לאחרונה פורסם פסק הדין בבימ"ש עליון בעניין אשר כהן וריטבליט, הקובע שבנסיבות מסוימות ניתן להחיל את הדין הישראלי על העבירות כאילו היו עבירות בישראל, אך נסיבות אלה צריכות להיבחן בכל מקרה ומקרה לפיו עובדותיו בנוסף, הימורים בתחום הספורט אינם בהכרח משחק אסור, מהטעם שמדובר בעיסוק שמבוסס על ידע, מקצועיות, הבנה ואיסוף נתונים ולא במשחק מזל". 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x