שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סביבה

פחות זיהום אוויר? חיפה כימיקלים רוצה למכור אשרות לפליטת גזי חממה

החברה התקשרה עם סיטי-גרופ שעדיין מחפשת קונה לגזי החממה שהופחתו והסכום, 60 מיליון דולר, עתיד להתקבל על פני תקופה עד שנת 2012, בהתאם לפרוטוקול קיוטו

רויטל חובל 17:5909.12.09

חיפה כימיקלים חתמה על הסכם למכירת אשרות הפחתת פליטת גזי חממה בכ-60 מיליון דולר. חיפה התקשרה עם סיטי-גרופ שעדיין מחפשת קונה לגזי החממה

שהופחתו והסכום עתיד להתקבל על פני תקופה עד שנת 2012, בהתאם לפרוטוקול קיוטו.

 

סחר בגזי חממה נחשב כיום לאחד מתחומי הסחר החדשים שצומח בשיעור דו ספרתי ומגלגל עשרות מיליארדי יורו בשנה. פרוטוקול קיוטו קבע מנגנון סחר באשרות פליטת הפחתת גזי חממה על מנת לאפשר למדינות מפותחות לעמוד במכסת ההפחתה שנקבעה להן, ולרכוש את אשרות הפליטה ממדינות מתפתחות, כדוגמת ישראל, המפחיתות פליטה באופן וולנטרי.

 

המפעלים שפועלים במדינות המתפתחות ומצליחים לחסוך בפליטת גזי חממה, יכולים לקבל זיכוי מהאו"ם על ההפחתה ולמכור אותו למפעל במדינה מפותחת שחורג מהמכסה המאושרת לו.

 

לצורך ביצוע הפרויקט, התקשרה חיפה עם חברה אנגלית בשם ג'ונסון מטי המתמחה בטכנולוגיה זו. החברה התקינה ממירים קטליטיים משניים ייחודיים על אמצעי היצור של חיפה שמאפשרים שמירה על היקף הייצור הקיים תוך הפחתה ניכרת של פליטת גזי החממה.

 

גם פארק חירייה מכר את אשרות פליטת הפחתת גזי החממה שלו לחברת החשמל הצרפתית תמורת 20 מיליון שקל. וכפי שפורסם ב"כלכליסט", גם חברת החשמל בוחנת אפשרות להיכנס למנגנון הסחר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x