שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רייפמן סוגר חשבונות עם עו"ד ארז: "האם ניתן לכעוס על וירוס?"

רייפמן נאם היום בפני מאות מעריציו, שהמתינו לו מחוץ לאולם כנסים שליד אוניברסיטת בר אילן, ואמר: "עצם המחשבה שלוקחים לך את המשפחה, הטלפון והסטייק גומרת את הבן אדם"

מארק שון 13:5304.12.09

מאות מעריצים שמגיעים כבר שנים להרצאותיו המתינו היום (ו') מחוץ לאולם הכנסים שליד אוניברסיטת בר אילן להגעתו של הגורו שלהם: איש העסקים אלי רייפמן, שיצא בשבוע שעבר מבית הכלא גבעון לאחר שהייה של חודשיים.

 

"עצם המחשבה שלוקחים לך את המשפחה, הטלפון והסטייק גומרת

את הבן אדם", אמר רייפמן, "אני רוצה שתבינו שהכלא האמיתי זה הכניעה למאווים, אתה מתמכר לסיפוק רצונות אינסופי, והשיטה לשרוד היא לכלוא את עצמך ולנתק את הרצונות".

 

הנושא של ההרצאה אגב, איך לא, היה "כלא, תשוקות וקבלה מעשית". רייפמן המשיך בכך את סדרת הרצאותיו שנגדעה רק בשל מאסרו. ההרצאה עצמה היתה מלאה במשפטים עמומים, פשטניים שלועסים את תובנות הקבלה לחתיכות קטנות, נוחות לעיכול. על הדרך רייפמן סוגר חשבונות, בעיקר עם עו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד שעדיין מחפש את מניותיו באמבלייז.

 

"האם ניתן לכעוס על וירוס? איך אתה יכול לכעוס על וירוס? הרי הוא רק ממלא את מהותו וייעודו שזה להרוס לנו את התאים בגוף. אתה יכול לכעוס על איתן ארז? לא!", מוסיף רייפמן את הפאנץ'-ליין לקול תשואות הקהל.

 

קהל המעריצים משכיל ברובו, שבוי בקסמו של רייפמן הכריזמטי והשרמנטי, שמדבר על כולם אבל ההרגשה היא שבעיקר על עצמו. המעריצים אגב הם כמו אנשי כת – ככל שהגורו שלהם מותקף יותר – בתקשורת ובבית המשפט – כך הם בטוחים יותר בצדקתו.

 

לקראת סוף ההרצאה רייפמן חולק את התובנות שלו מהכלא: "הדבר שרוצח אותך במתקן כליאה אלה הדברים הקטנים שאתה רוצה: ארוחה עם המשפחה, להחליף חולצה, לקבל פיסת נייר ועט. וכשסוגרים עליך את הדלת לוקח זמן להבין שאין. אני ראיתי מפתח התא את הטלפון הציבורי, אבל בשעה 17:00 סוגרים את התא, ואני צועק 'סוהר, סוהר', ואומר לי 'אי אפשר רייפמן, רק מחר בטיול', וזה בשעה 11:00 למחרת!". רייפמן המשיך לתאר את ההתמודדות שלו, ואמר כי "בפעם הראשונה שזה עובר כשאתה מפסיק לרצות. לא חושב על המשפחה, לא חושב על סטייקים, כי מה שגומר אותך זה שאתה רוצה ולא מקבל".

 

רייפמן ישב בחודשיים האחרונים בכלא לאחר שבית המשפט קבע כי הוא ביזה צו שיפוטי מיולי האחרון, בכך שלא העביר את מניותיו בחברה למנהל המיוחד. רייפמן נמצא כעת על תקן של אסיר בחופשה, ותקופת שחרורו הוארכה השבוע בכדי לסייע למצוא את המניות.

 

השקף האחרון בהרצאה היה המשפט: "ברוך משחרר אסורים".

 

מעו"ד איתן ארז: נמסר בתגובה, כי "עד כמה שידוע לי כאדם מסורתי וכיו"ר בית כנסת, לפי עקרונות היהדות מותר להתחיל ללמוד קבלה רק בגיל 40. למיטב הבנתי האסיר בחופשה אלי רייפמן הוא בן 39".

 

עו"ד ארז הוסיף, כי "לגופו של עניין, רייפמן, החייב לנושיו 300 מיליון שקל, שוחרר מהכלא לתקופה קצרה אך ורק כדי להעביר לנושיו את מניותיו באמבלייז ששוויין כיום 150 מיליון שקל. כזכור רייפמן טען שמתוך הכלא איננו יכול להעביר את המניות".

 

"צר לי על כך שאת הזמן הקצר שהוקצב לו ע"י בית המשפט לטפל בהעברת המניות הוא מבזבז על הרצאות, זאת במקום לעבוד מול הבנקים והנאמנים באנגליה הפתוחים ביום שישי לאורך כל שעות היום. אני מצפה שביום א' הקרוב רייפמן יפקיד בקופת הכינוס 30 אלף שקל שגרף היום ממכירת כרטיסים להרצאותיו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x