שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רשת הצילום צמצם בהקפאת הליכים בעקבות חובות של 16 מיליון שקל

החוב העיקרי של החברה הוא לבנק הפועלים - בגובה של כ-4 מיליון שקל. עו"ד יעקב אמסטר מונה לנאמן החברה

מארק שון 13:3101.12.09

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר אתמול (ב') צו הקפאת הליכים למשך 90 יום לרשת הצילום הוותיקה צמצם, בשל חובות של כ-16 מיליון שקל. בית המשפט קיבל את בקשת החברה ומינה את עו"ד יעקב אמסטר לנאמן. החוב העיקרי של החברה הוא לבנק הפועלים בגובה כ-4 מיליון שקל.

  

החברה
הוקמה לפני יותר מ-20 שנה על ידי ששון עמית, המחזיק ב-100% ממניות החברה. הרשת כוללת 12 סניפים, בין היתר בקניון עזריאלי ובקניון מלחה בירושלים. שש מהחנויות מנוהלות על ידי החברה ושש נוספות מנוהלות באמצעות קבוצת שטטנר, בראשות הרב שמחה שטטנר, ופועלות בעיקר במגזר החרדי. במסגרת פעילותה החברה מפעילה גם חנות מקוונת באינטרנט.

  

החברה מפרטת בבקשה לצו הקפאה את השתלשלות הנסיבות שהובילו אותה למצבה כיום, אך מדגישה כי בשלב זה אף צ'ק עדיין לא חזר, ולמעשה מדובר בבקשה שמוגשת ערב קריסת החברה ולא לאחריה.

 

החברה החלה בהליך של צמצומים כבר במהלך החודשיים האחרונים, פיטרה עובדים, צמצמה שעות עבודה של הנותרים וביטלה העסקת יועצים חיצוניים. הצמצומים מוערכים בכ-130 אלף שקל כל חודש.

  

בין הנסיבות שהובילו אותה למצבה כיום היא מדגישה סכסוך עסקי-משפטי עם חברת דלתה דיגיטל, יבואנית בלעדית של קודאק בישראל, שכתוצאה מכך היא סוחבת גירעון של כשלושה מיליון שקל, פתיחת שני סניפים בקניון ארנה בהרצליה ובבית החולים הדסה עין כרם, שנאלצה למכור במחירי הפסד מצטבר של כ-2 מיליון שקל, והמעבר לצילום הדיגיטלי.

  

המעבר לדיגיטלי מצויין כנקודת המפנה של החברה, לאחר שהשקיעה בכך כ-2.5 מיליון שקל, אך מלחמת לבנון השנייה והמיתון המתמשך פגעו אנושות במכירות. בית המשפט אישר אתמול כאמור את הבקשה וקבע דיון במעמד הנושים, ביניהם בנק הפועלים, קניון הראל וחברת קנית השלום השקעות, ב-16 בדצמבר.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x