$
משפט

סוף הקפאת ההליכים: נושי נורטל יקבלו 87.3 מיליון שקל

ביהמ"ש אישר את ההסדר עם החברה, שבקופתה 50 מיליון שקל בלבד. השופטת אלשיך: "ההצעה רחוקה מלהיות אידיאלית, בלשון המעטה"

מארק שון ואסף גלעד 18:4124.11.09

בית המשפט המחוזי בתל אביב סיים היום תקופת הקפאת הליכים בת עשרה חודשים של החברות הישראליות של נורטל, ואישר את הסדר הנושים של החברה. החברות הישראליות נורטל נטוורקס ונורטל תקשורת ואחזקות הן חלק מקבוצת התקשורת הקנדית נורטל, הכוללת חברות בכ־150 מדינות. הקונצרן כולו נמצא בהקפאת הליכים מאז ינואר האחרון.

 

נורטל תשלם לכ־120 נושים בדין קדימה - עובדים, עובדים לשעבר ומס הכנסה - 10.23 מיליון שקל, ול־132 נושים רגילים - בהם עובדים, ספקים, מפוטרים וגמלאים - 42.1 מיליון שקל. נורטל ארה"ב, קנדה, אנגליה ומקסיקו, שהן ספקיות ציוד תקשורת, יקבלו 35 מיליון שקל. סך הכל תשלם נורטל ישראל לפי ההסדר כ־87 מיליון שקל, אף שבקופתה כ־50 מיליון שקל בלבד.

 

 צילום: בועז אופנהיים

 

עו"ד שרית מוסאיוף ממשרד פילוסוף, שסייעה לעו"ד פילוסוף במסגרת המשא ומתן, אמרה כי בפעימה הראשונה בהסדר ישולמו קרוב ל־50 מיליון שקל לנושים, ללא נורטל העולמית, וכי זו תקבל את כספה עם גמלאי טלרד לשעבר, במסגרת פעימה שנייה שתמומן ממכירת פעילויותיה של נורטל ישראל בהמשך. כיום עובדים בנורטל ישראל 81 עובדים, ולאחר פירוק החברה יועברו 20 עובדים לחברת אוויה, ועוד עשרה עובדים לחברת סיינה, לאחר שזו רכשה לפני יומיים את חטיבת התקשורת האופטית של נורטל. בנורטל ישראל ייוותרו לאחר ההסדר כ־50 עובדים, אך בגלל תוצאותיה הפיננסיות של החברה יפוטרו מהם 25–30 עובדים. הגרעין שיישאר יספק שירותי תקשורת לספקיות כגון חברת HOT, וינוהל על ידי סורין לופו, המשמש מנכ"ל נורטל ישראל.

 

העובדים היו מחולקים לכמה קבוצות, בהן העובדים שהמשיכו לעבוד ושיוצגו בידי עו"ד אופיר רונן, העובדים המפוטרים שיוצגו בידי עו"ד דורון סטריקובסקי, וקבוצות הפנסיונרים - קבוצת פנסיה 10 (בכירים שהיו חתומים מראש על הסכמי עבודה עדיפים), שיוצגו בידי עו"ד אמיר ברטוב.

 

"אין ספק כי הצעת ההסדר רחוקה מלהיות אידיאלית, וזאת בלשון המעטה", כתבה השופטת ורדה אלשיך בהחלטה. "למעשה, נקרא לילד בשמו, עסקינן בהסדר אשר מלכתחילה גילה נקודות בעייתיות עד מאוד, אשר ההשלמה עמן אינה מן הקלות".

 

השופטת אלשיך הדגישה כי היא מאשרת את ההסדר בלית ברירה, מאחר שהמשמעות של דחייתו תהיה הפסקת הפעילות ופגיעה קשה בכל הנושים. "השורה התחתונה היא כי איש מהמתנגדים אינו טוען כי מצוי 'מציע אחר' או 'הצעת הסדר אחרת' אשר יכולה להחליף את ההצעה הבעייתית מאוד המונחת בפניי", כתבה אלשיך. "המהלכים לגיבוש הסדר מיצו את עצמם והמשכם עשוי להביא, בוודאות גבוהה לוודאי, לקריסת ההקפאה ולהוצאת נורטל ישראל מתוך ההסדר של התשלובת העולמית".

 

הנאמנים של נורטל היו עו"ד אבי פילוסוף ורו"ח ירון הר-צבי. לצידו של פילוסוף ליוותה את הקפאת ההליכים עו"ד שרית מוסאיוף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x