$
רכב

פרסום ראשון: מס הקנייה לרכב חדש - 83%

זאת בניגוד להערכות לפיהן המס יעמוד על 85%; גפני אף הציע בשבוע שעבר שהמס על מכוניות בעלות שבעה מושבים יעמוד על 84%

תומר הדר 15:5724.11.09
מס הקנייה לרכב חדש צפוי לעמוד על 83%. כך עולה מנתונים שהגיעו לידי "כלכליסט". שיעור מס הקנייה סוכם בימים האחרונים בין אנשי האוצר ובין נציגי ועדת הכספים ויוצג הלילה בפני חברי הוועדה. יצוין שמס קנייה זה נמוך מההערכות אשר הושמעו בימים האחרונים, לפיהן תתפשר ועדת הכלכלה על
האוצר על מס בשיעור של 85%. המס החדש נמוך יותר גם ממס הקנייה שהציע חבר הכנסת ישראל גפני, בסך של 84% למכוניות בעלות שבעה מקומות ישיבה. על פי המסתמן כעת, נוסחת המיסוי הירוק לא תעבור שינויים משמעותיים לפני הצגתה מחר בפני ועדת הכספים והמס הירוק ינוכה משיעור המס של 83%.

 

בשבוע שעבר דחתה ועדת הכספים את צו המיסוי הירוק בעיקר בשל מס הקנייה הגבוה, בשיעור של 90%, שהוטל על מכוניות חדשות. במקביל, כל רכב זכה בהטבת מס בהתאם לאחת מ-15 דרגות הזיהום אליהן הוא משתייך. בעקבות המיסוי הירוק עלה מחירם של כלי רכב גדולים ומזהמים, מחירן של מכוניות משפחתיות נותר כמעט ללא שינוי, ומחירן של מכוניות מיני ירד.  

 

בשבועות האחרונים הופעל לחץ מצד יבואנים של רכבי דיזל לשנות את ההרכב של הגזים המזהמים שלפיו מחושבת דרגת הזיהום של המכונית. היבואנים דורשים כי שיעור פליטת הפחמן דו חמצני יעלה בחישוב היחסי של דרגת הזיהום, ובכך תוגדל הטבת המס לכלי רכב המונעים בסולר. כצפוי, לא נרשם כל שינוי בתקנות - למרות הלחץ של היבואנים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x