$
רכב

בלעדי ל"כלכליסט": בעלי מכוניות היוקרה הרוויחו - תקרת שווי השימוש תעמוד על 11 אלף שקל

השיטה הליניארית, שתיכנס לתוקפה ב-2010, תדלג למעשה על כלי רכב מפוארים ויקרים; לפי המתווה המסתמן, עשוי שווי השימוש ל-2010 להיקבע על 2.05% ממחיר הרכב, ואילו ב-2011 ייקבע השווי על שיעור שינוע בין 2.43% ל-2.6% מהמחיר

תומר הדר 07:0523.11.09

שווי השימוש לרכב צמוד על פי השיטה הליניארית יוגבל ל־11 אלף שקל בחודש, כך על פי ההסכמה המתגבשת בוועדת הכספים. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", לפני כחודש פתחו חברי הוועדה, ארגון המעסיקים וגופים נוספים במשק במשא ומתן עם אנשי רשות המסים ומשרד האוצר להגבלת גובה שווי השימוש לרכב צמוד בשיטה הליניארית.

השיטה תיכנס לתוקף בשנה הבאה ותהיה רלבנטית לכל מי שיקבל מהעבודה רכב צמוד מינואר.

 

כיום נהוגה במשק שיטת חישוב שווי שימוש לפי קבוצות. על פי שיטה זו מחולקים מחירי המכוניות בישראל לשבע קבוצות מחיר, שלכל אחת מהן נקבע שווי שימוש קבוע. חישוב שווי השימוש לפי שיטת הקבוצות תקף לכל מי שקיבל מכונית צמודה לפני סוף השנה. לעומת זאת, עבור כל מי שיבחר במכונית בשנה הבאה ייקבע שווי שימוש שיחושב כאחוז ממחיר הרכב.

 

על פי המתווה המסתמן עשוי שווי השימוש ל־2010 להיקבע על 2.05% ממחיר הרכב, ואילו ב־2011 ייקבע השווי על שיעור שינוע בין 2.43% ל־2.6% ממחיר הרכב.

 

הסיבה לקיומו של המשא ומתן נובעת מייקור משמעותי בעלות שווי השימוש לרכבי המנהלים המפוארים ביותר בשיטה החדשה. בשבוע שעבר היה אמור נושא שווי השימוש הליניארי להסתכם בוועדה, אך נראה שהצדדים יגיעו להסכמה בנושא רק השבוע.

 

מרשות המסים נמסר: "קיימת הבנה לעניין הצורך בקביעת תקרה לשווי השימוש ברכב כך שגם בכלי הרכב היקרים ביותר לא תהיה חריגה משמעותית משווי השימוש המרבי בהתאם לשיטת הקבוצות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x