$
תיירות

שקדי מתחיל היום חפיפה עם רומנו לתפקיד מנכ"ל אל על

הליך החפיפה צפוי להימשך כחודשיים, עד כניסתו של שקדי לתפקיד באופן רשמי בינואר 2010, ויכלול בין היתר כמה סיורי עבודה של השניים בתחנות אל על בחו"ל

יסמין גיל 09:0701.11.09

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אלוף (במיל') אליעזר שקדי, מנכ"ל אל על הנכנס, צפוי להתחיל היום בהליך החפיפה מול המנכ"ל היוצא חיים רומנו. הליך החפיפה צפוי להימשך כחודשיים, עד כניסתו של שקדי לתפקיד באופן רשמי בינואר 2010, ויכלול בין היתר כמה סיורי עבודה של השניים בתחנות אל על בחו"ל.

 

"חודשיים זה זמן סביר להליך החפיפה", אמר בסוף השבוע ל"כלכליסט" המנכ"ל הנוכחי רומנו. "מדובר בכניסה ולימוד של תעשייה חדשה, אך שקדי הוא אדם משימתי, בעל חשיבה צלולה ובהירה. הוא ילמד את התחום ויעשה עבודה טובה ואני משוכנע שיצליח בתפקיד. אם לאדם יש כישורים וכישרונות מתאימים, הוא יגיע לידע הנדרש בתחום החדש".

 

שקדי, מפקד חיל האוויר לשעבר, נבחר לתפקיד לאחר שגבר על כ־50 מועמדים שרואיינו לתפקיד על ידי יו"ר החברה עמיקם כהן. רומנו הודיע בספטמבר האחרון כי הוא פורש מניהול החברה אחרי 4.5 שנים. כבר בשלב זה ברור כי עם כניסתו של שקדי לתפקיד צפויות לא מעט תזוזות במישור הפרסונלי. רק בימים האחרונים הודיע ראש אגף השיווק עמית לבני על כוונתו לסיים את תפקידו ושקדי יצטרך למנות לו מחליף. במקביל אמור שקדי להכריז על מינוי לתפקיד שאינו קיים כיום באל על, סמנכ"ל תפעול, שעל פי הערכות יהי בכיר לשעבר בחיל האוויר.

 

שקדי ייאלץ גם עם מערכת היחסים של החברה עם הממונה על ההגבלים העסקים, שבחודשים האחרונים ביטלה כמה הסכמי שיתוף פעולה המוגדרים אסטרטגיים וסירבה לאשר הסכמים חדשים שנחתמו בטענה של פגיעה בתחרות. שקדי גם ייאלץ להמשיך ולהתמודד עם שלל בעיות שמערימה הממשלה על החברה בתחום הבטיחות, מימון הוצאות הביטחון והסכמי תעופה חדשים עם מדינות שונות וכל זאת בתקופה משברית לתעופה המאופיינת בתחרות הולכת וגוברת בקווים הרווחיים ביותר לניו-יורק, לונדון ופריז לצד ירידה מתמשכת בתנועת המטענים. במקביל יצטרך שקדי להמשיך ולפתח את מערך השיווק והמכירה האינטרנטי, ומנגד לקבוע את אופן ההתנהלות של אל על מול סוכני הנסיעות. גם בתוך הבית הוא עלול להיתקל בקשיים, בעיקר אם ינסה להיכנס למהלך משמעותי של קיצוץ עלויות ופתיחת הסכמים קיימים עם ועדי העובדים המיליטנטיים בחברה, הן זה של הטייסים והן זה המייצג את יתר העובדים בראשות יוסי לוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x