$
משפט

כתב אישום נגד עו"ד גנות: גנב 10 מיליון שקל מלקוחותיו

גנות מואשם כי במהלך עסקאות מקרקעין קיבל לידיו בנאמנות סכומי כסף אותם במקרים רבים, במקום להפקיד בחשבונות נאמנות ייחודיים כנדרש, הפקיד בחשבונותיו הפרטיים ועשה בכספים שימוש לצרכיו הפרטיים

איתי הר אור 13:2326.10.09

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (ב') כתב אישום נגד עו"ד אהוד גנות, בן 50, תושב קיסריה ובעל משרד עורכי דין ברחוב דיזנגוף בת אביב. בנוסף הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של גנות עד תום ההליכים.

 

גנות מואשם כי במהלך התקופה הרלוונטית לכתב-האישום טיפל בעסקאות

רבות במקרקעין, במסגרתן קיבל לידיו בנאמנות סכומי כסף שונים, אותם במקרים רבים, במקום להפקיד בחשבונות נאמנות ייחודיים לכל עסקה כנדרש, הפקיד בחשבונותיו הפרטיים ועשה בכספים שימוש לצרכיו הפרטיים.

 

גנות מואשם כי בחלק מהמקרים העביר כספים ללקוח הראשון שדרש את כספו, מלקוח שני שהפקיד את הכספים בנאמנות, וזאת באמצעות זיוף מסמכים שאפשרו את ההעברה.

 

באחד מן המקרים, נאשם גנות כי קיבל במרמה כספים בתואנה שאלה ישמשו להעברת נכס מקרקעין על שמו של המתלונן, אך השתמש בכספים לשם השבת כספים ללקוחות שאת כספם גנב בעבר.

 

בין היתר, מואשם גנות כי שלשל לכיסו כספים בסך חצי מיליון דולר שקיבל בנאמנות, לצורך תשלום מס שבח בעסקה של מכירת בניין בן 4 קומות ברחוב בן יהודה בתל אביב, בין חברת ג'נרלי נדל"ן לבין חברת היזמות א.ש. יזמות בע"מ.

 

גנות מואשם כי עשה שימוש בכספי הפיקדון למטרות שונות, לרבות לשימושיו הפרטיים, והעברתם ללקוחות אחרים שלו. גנות מואשם כי בדרך דומה קיבל מיליון שקל מחברת "שערי מיקנור" עבור תשלום לרשויות המס בעסקה לרכישת קרקע ביפו מחברת מגאן יזמות ובניה.

 

גנות מואשם עוד, כי קיבל לידיו בנאמנות את האחריות לניהול שלושה נכסים יקרי ערך בתל אביב, כולל המבנה ברחוב דיזנגוף 95 שבו ניהל את משרדו. הנכסים התקבלו לידיו בנאמנות על פי צוואה של בעלי הנכסים, בני הזוג אננה ארזי ועו"ד אריה ארזי, שנפטרו בסוף שנות ה-80.

 

על פי הצוואה, היה על גנות לנהל את קרן הנאמנות שכללה את הנכסים יחד עם נאמנים נוספים, בין היתר לטובת אורי ארזי, בנם היחיד של אננה ואריה ארזי. גנות מואשם כי ניהל את הנאמנות מבלי להודיע לנאמנים האחרים על מינויים, מבלי להעביר דו"חות על פעולותיו, וללא ששילם את המיסים החלים על הנכסים ובכך הביא להטלת עיקולים על בעלי הנכסים, ושלל את קצבתו החודשית של אורי ארזי.

 

בסך הכל מואשם גנות כי קיבל לידיו במרמה סכום העולה על 9.5 מיליון שקל. כתב האישום מייחס לגנות שישה אישומים בעבירות של גניבה, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועושק. את כתב האישום הגישה עו"ד נורית הרצמן מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x